שתף קטע נבחר

רבנים לרב יוסף: על ש"ס לפרוש מממשלת הזדון

במברק ששלחו רבנים בולטים למנהיגה הרוחני של ש"ס הם כותבים כי בוועידת אנאפוליס יתקבלו "החלטות לעקירת עשרות יהודים ביהודה ושומרון". הם מגדירים את הוועידה כמסוכנת ואומרים כי פרישה מהממשלה תירשם בדפי ההיסטוריה

"ראש הממשלה מתעתע בעם ישראל ובארץ ישראל ומהמר על שלומם וביטחונם של מיליוני יהודים. אנו פונים אליך בתחינה להורות לתנועת ש"ס לפרוש לאלתר מממשלת הזדון" - כך כתבו רבנים למנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ערב יציאתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לוועידת אנאפוליס. 

 

במברק ששלחו הרבנים, תחת הכותרת "סכנה איומה בוועידת אנאפוליס בשותפות ש"ס בממשלה" כי בוועידה יתקבלו "החלטות הרות גורל לעקירת עשרות יהודים ביהודה ושומרון וגם על ירושלים יניפו את ידם. ישנם המנסים לגמד מעוצמתה של הוועידה, אך הניסיון מלמד, כי ההצהרות שיינתנו שם יהוו בסיס לכל ההסדרים העתידיים ויהיו נקודות הפתיחה להמשך השיחות".

 

הרבנים אינם הראשונים שפונים לרב יוסף בעניין הוועידה בארה"ב. בתחילת השבוע נפגש יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, עם הרב יוסף, והזהיר כי הוועידה מסוכנת. "נותנים הכל ולא מקבלים כלום", אמר נתניהו לרב.

 

בראש החותמים על המברק יו"ר ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, רבה של קרית מוצקין, הרב דוד דרוקמן, ראש המטה העולמי להצלת העם והארץ, הרב שלום דב וולפא והרב ישראלי אריאל.

 

הרבנים ביקשו להזכיר, כי לפני שמונה שנים פרשה ש"ס מהממשלה בתגובה לוועידת קמפ דיוויד בהשתתפות ראש הממשלה דאז, אהוד ברק. "כאשר ראש הממשלה אהוד ברק יצא לוועידת קמפ דיוויד וכוונתו היתה למסור חלקים מן ירושלים, מי שהציל את המצב, היתה רק תנועת ש"ס שיצאה מהממשלה", כתבו, "אם תאפשר ש"ס לראש הממשלה לצאת עכשיו לאנאפוליס, הרי פרישתה בעקבות תוצאות הוועידה לא תהיה משמעותית, אלא חסרת כל תוחלת".

 

לטענת הרבנים, "מעבר לסכנות החמורות שבוועידה, הרי עצם שותפותה של מפלגה קדושה של תורה ועבודת השם בממשלה שמדברת על מסירת יישובים ביהודה ושומרון וגם על חלק מירושלים, מהווה חילול השם גדול ונותנת 'הכשר' למלחמה גלויה נגד הקב"ה ותורתו".

 

הרבנים מסכמים וכותבים, כי פרישת ש"ס מהממשלה היא הדרך היחידה להפר את עצתו ומחשבתו הרעה" של ראש הממשלה. לטענתם, "בהיסטוריה של עם ישראל לדורותיו תיזכר פרישת ש"ס ערב הוועידה, כפעולה שהצילה את העם והארץ מידיו של אדם מסוכן, רע מעללים, שכל פעולותיו החמורות מיועדות למטרה אחת בלבד - להציל את עצמו מהחקירות הפליליות".

 

בשיחה עם ynet אמר הרב וולפא כי "המכתב נשלח גם על רקע ועידת אנאפוליס, אבל גם בעקבות פגישתו של ראש הממשלה עם נציגי מועצת יש"ע השבוע. עד היום הוכח שכל ועידה, הצהרה, חתימה, היה השלב ההתחלתי. בתקופת שרון אמרנו 'היה לא תהיה', אבל בסוף זה היה".

 

לדברי הרב דרוקמן, "עד היום הוכח שכל האסונות התחילו בדיבורים. המצב כבר גרוע, אם אנחנו לא נתעשת - מי יודע אם לא איחרנו את המועד - המצב אבוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יוסף. קיבל מברק
צילום: ישראל ברדוגו
צילום: חיים צח
הרב דב ליאור
צילום: חיים צח
מומלצים