שתף קטע נבחר

גאידמק: אני אחראי ש"ביקור חולים" לא ייסגר

האם הסכסוך בין המיליארדר ארקדי גאידמק ובין רופאי בית החולים ביקור חולים, המאיים להביא לסגירת בית החולים היחיד במרכז ירושלים, הגיע לסיומו? גאידמק, שנפגש לפגישת פיוס עם מאות עובדי בית החולים, משוכנע שכן. אבל הרופאים אומרים אחרת

"אני מבטיח שתנאי הרופאים יסודרו על פי מה שהם דורשים, ולפי מה שמגיע להם, ובוודאי שהם יהיו יותר טובים מהתנאים האיומים שבהם הם עבדו בארבע השנים האחרונות, מאז פשיטת הרגל" - כך אמר בצהריים (יום ה') ארקדי גאידמק, שרכש לאחרונה את בית החולים "ביקור חולים" בירושלים. כפי שפורסם ב-ynet, רופאי בית החולים מאיימים להתפטר אם תנאיהם לא יושוו לאלה של רופאים בבתי חולים אחרים.  

 

באופן פורמלי, בשל העברת הבעלות, רופאי בית החולים מפוטרים מעבודתם ביום חמישי הבא ואינם חייבים להתייצב לעבודה למחרת כמועסקיו של גאידמק. ובית חולים כידוע, אינו יכול להתקיים ללא רופאים, אפילו שעה אחת.

 

"אין לי שום חשש שהרופאים יעשו דבר כזה", אומר גאידמק ל-ynet. "הרופאים בבית החולים הם גיבורים. הם מפעילים את בית החולים בארבע השנים האחרונות בתנאים קשים מאוד. יש להם אחריות עצומה ואי אפשר אפילו לדמיין שהם ינטשו את החולים".

  

לדברי גאידמק, הוא אפילו לא מתכונן לאפשרות שהרופאים ינטשו. "אני לא מכין תוכניות לדברים שלא יקרו", הוא מסביר. "זאת אחריותי שבית החולים ימשיך לפעול, ולכן הוא ימשיך לפעול. ביקור חולים הוא לא ביזנס בשבילי, אלא מצווה. זה בית החולים היחיד שמשרת את האוכלוסייה הירושלמית, עם כל קשייה ועם הצרכים המיוחדים, בהתאם למסורת היהודית והמוסלמית, ולכן הוא ימשיך לפעול לעד".

  

במפגש עם הרופאים היום שאל אותו יו"ר ועד רופאי בית החולים, ד"ר אפי הלפרין, האם הוא יכול להבטיח תנאים זהים לאלו של רופאים בבתי חולים אחרים, וגאידמק השיב בחיוב. "האם אתה מודע לכך שעורכי הדין המנהלים את המשא ומתן בשמך לא הבטיחו לנו דבר כזה?", הקשה הרופא. "אני לא מודע לפרטים הללו", הודה גאידמק, "אני אנחה אותם".

 

הרופאים פסימיים

למרות דבריו האופטימיים והחותכים של גאידמק, מתברר שהרופאים לא ממש השתכנעו. חלק מהמשתתפים בפגישה הגדירו את דבריו של איש העסקים כ"מסך עשן".

 

מארגון רופאי המדינה (אר"מ - הארגון המייצג את הרופאים עובדי המדינה בישראל) נמסר בתגובה לדבריו של גאידמק:

"למרות המעמד המכובד, אין לדברים שאמר גאידמק שום ביטוי במשא ומתן. למרות הבטחותיו בעבר, הוא אינו מתחייב להעסיק את כלל הרופאים בבית החולים, ואף מתכוון לפטר רופאים. במנשר שחילק היום לרופאים הוא אף מודה בפירוש כי בכוונתו לפטר רופאים ולתת להם ביטוח נמוך מזה שהיה להם בעבר".

  

בית החולים ביקור חולים נמצא כבר ארבע שנים באחריות כונס הנכסים הרשמי, מאז שהעמותה החרדית שהפעילה אותו פשטה את הרגל. לפני כשבועיים נמכר בית החולים לגאידמק, אחרי שזכה במכרז מול אוליגארך אחר - לב לבייב. גאידמק משלם לכונס הנכסים 32 מיליון דולר תמורת בית החולים והתחייב להפעיל אותו חמש שנים לפחות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. אופטימי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים