שתף קטע נבחר

שוב: מאושפז מסוכן ברח מביה"ח ליד פרדס חנה

בפעם החמישית תוך חודשיים ברח חולה נפש מסוכן לציבור מאשפוז באזור הצפון. האיש, כבן 29, נמלט אמש מבית החולים "שער מנשה" והבוקר נפתחו חיפושים נרחבים אחריו

משטרת חדרה פתחה הבוקר (יום ו') בחיפושים אחר חולה נפש אלים בן 29, שברח מבית החולים הפסיכיאטרי "שער מנשה", סמוך לפרדס חנה. הודעה על בריחתו של החולה נמסרה למשטרה אמש בשעה 22:00. מדובר באדם שאושפז על פי צו של הפסיכיאטר המחוזי, בעקבות התנהגות אלימה.

 

מ"מ מפקד משטרת חדרה, סגן ניצב אלי קריספיל, מסר ל-ynet כי החיפושים נערכים בסביבה הקרובה של בית החולים, במעגלים רחבים יותר ובאזורים שבהם עלול האיש להופיע. בין היתר יצרו השוטרים קשר עם בני משפחתו המתגוררים ביישוב סמוך לעפולה.

  

במשטרה מציינים כי ידוע שבתי החולים הפסיכיאטרים אינם מאובטחים כבתי כלא. בין היתר, משום שלא כל החולים זקוקים לכליאה. ב"שער מנשה" קיימת מחלקה שבה מאושפזים חולים המובאים למקום בעקבות צו בית משפט והמחלקה מאובטחת יותר מהאחרות. עםזאת, במקרה הנוכחי - החולה שברח היה מאושפז במחלקה אחרת, משום שלא נשלח לשם על ידי בית המשפט.

 

תוך חודשיים: 4 בריחות של מאושפזים מסוכנים

נראה שתופעת הבריחה מאשפוז במוסדות באזור הצפון הפכה למכה של ממש בתקופה האחרונה. רק השבוע הצליחה המשטרה לתפוס באזור רחובות עבריין מין שברח כמה שעות קודם לכן ממוסד "נווה שלווה" בפרדס חנה.

 

האיש, שנשלח למוסד בצו בית משפט עקב עבירות מין ורכוש שביצע, הצליח לברוח מהמוסד מבלי שעובדי המקום הבחינו בכך. כאשר הרגישו במוסד כי המאושפז נמלט הם דיווחו על כך למשטרת חדרה. מנהל המוסד, ד"ר מיכאל שניידמן, סיפר כי הגיע מידע שהנמלט מבקר אצל קרובי משפחה - ובעקבות כך נעצר.

 

לפני פחות מחודשיים נמלט לכמה שעות תושב חיפה בן 39, שנשלח להסתכלות בבית החולים הפסיכיאטרי בטירת כרמל. עם שובו - הוא סיפר לאנשי הצוות הרפואי שביקר בתל-אביב. האיש נשלח לבית החולים לאחר שסטר לרופא במהלך טיפול במרפאה בקריות ואף איים על חייו.  

 

במקרה שארע באותו היום - נמלט צעיר בן 26, מבית החולים "שער מנשה", ליד פרדס חנה. הוא נתפס על-ידי שוטרים בקריית מלאכי, עיר מגוריו. הוא אושפז בצו שיפוטי, לאחר שהואשם באיומים ובתקיפת בת זוגו של אביו. אותו אדם נמלט כבר מאשפוז קודם. המשטרה העבירה דיווח על ההימלטות למשטרת אשקלון, מחשש שהאיש ינסה לשוב לאזור מגוריו - וכך אכן היה.

  

במקרה אחר, חמור לא פחות נעצר אליהו פחימה, עציר נמלט הנאשם ברצח,

בתום מרדף בן שלושה ימים. האיש נמלט כאשר הובא מ"שער מנשה" לדיון בבית המשפט בחיפה ובמשך יומיים - נמנעה המשטרה מלפרסם את דבר בריחתו, למרות שהוגדר "מסוכן לציבור".

    

בלשים מתחנת טבריה ארבו לו ליד המלון שבו עובד בנו, אך לא הבחינו בו. כמו כן הוצבה תצפית ליד ביתו של אחד מקרובי משפחתו. היחידה המרכזית של משטרת מרחב חוף ושוטרים מתחנת טבריה לכדו את פחימה בשעה שעשה את דרכו לבילוי משפחתי. הוא נעצר תוך שיתוף פעולה עם בני משפחתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
המשטרה מחפשת. ארכיון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים