שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני: המדינה הפלסטינית - פתרון גם לערביי ישראל
  במסיבת העיתונאים עם שר החוץ הצרפתי נדרשה שרת החוץ לבני לעמדת ערביי ישראל השוללת הכרה בישראל כמדינה יהודית. "אלה שתומכים במדינה פלסטינית כפיתרון לאומי לפלסטינים, לא יכולים לאחוז את המקל משני קצותיו", אמרה

  "המדינה הפלסטינית שתוקם לא תהיה רק פתרון לפלסטינים הגרים ביש"ע. היא אמורה לתת פיתרון לאומי כולל - לאלה הנמצאים ביש"ע, במחנות הפליטים וגם לאלה שהם אזרחים שווי זכויות במדינת ישראל, שהיא המדינה היהודית מבין השתיים". את הדברים הנחרצים האלה אמרה בצהריים (יום א') שרת החוץ, ציפי לבני, בתום פגישה עם שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר.

   

  בדבריה הגיבה לבני לקריאת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מאתמול שלא להכיר בישראל כמדינה יהודית, כפי שתובעת ישראל. "כל אלה שתומכים ברעיון הקמת מדינה פלסטינית כדי לתת פיתרון לאומי לפלסטינים, לא יכולים לאחוז את המקל משני קצותיו - גם לדרוש הקמתה של זו וגם לפעול נגד קיומה של מדינת הלאום היהודית מבפנים", אמרה לבני.

   

  על פי שרת החוץ, "ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית וכל אדם שנבחר לכנסת נכון לקבל עליו את עקרונות היסוד של קיום מדינת ישראל. הדרישה לביטוי לאומי במדינה עצמאית היא דרישה שיכולה להיות, הבהירה לבני, אך היא מסתיימת מרגע הקמתה של מדינה פלסטינית שאמורה לתת את הפיתרון הלאומי לפלסטינים באשר הם".

   

  "לא נקבל גרעין צבאי איראני"

  את מעמד מסיבת העיתונאים המשותפת עם קושנר ניצלה השרה לבני כדי

   להבהיר את עמדות ישראל כלפי איום הגרעין האיראני ודרישותיה להחרפת הסנקציות נגד איראן. "העולם צריך לפעול במהירות ובנחישות להרחבת הסנקציות במועצת הביטחון", אמרה.

   

  שר החוץ הצרפתי קושנר אמר: "אנו בצרפת מודעים לבעיה הקשה של הגרעין. לאיראן יש אמנם את הזכות לפתח כוח גרעיני במסגרת אזרחית ואנחנו מוכנים לעזור להם בכך, אבל אנחנו לא מוכנים לקבל פצצת אטום ופיתוח נשק גרעיני במסגרת צבאית. סביב עמדה זו אנו מאוחדים, יחד עם שש המדינות החתומות על אמנת הגרעין - רוסיה, סין, ארצות הברית, בריטניה גרמניה וצרפת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים