שתף קטע נבחר

כרזה בי-ם: מה משותף לליברמן ואחמדי-נג'אד?

פעילי שלום עכשיו תלו הלילה כרזות שעליהן מתנוססות תמונות של השר ליברמן לצד נשיא איראן, תחת הכותרת: "מתנגדי אנאפוליס". בתנועה הסבירו: "רצינו להראות שכל העולם תומך בוועידת השלום, חוץ מהימין הישראלי והאיסלאם הקיצוני". גם בימין תלו כרזות נגד ליברמן: "ביטחון - נייט, כיסא שר - דא"

שמונה ימים לפני נסיעתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לוועידת השלום באנאפוליס מסתמן כי המאבק נגדה ובעדה עולה מדרגה. הלילה (א') פורסמו כרזות שעליהן מתנוססות תמונותיהם של השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, ונשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד. כותרת הכרזות: "מתנגדי אנאפוליס - קואליציית המתנגדים להסכם שלום". מהצד השני של המתרס תלו גם אנשי ימין כרזות נגד ליברמן - בהן הם תוקפים אותו על הישארותו בממשלה.

 

חברי תנועת "שלום עכשיו" תלו במהלך הלילה עשרות כרזות ברחבי ירושלים, תל אביב ובנוקדים - מקום מגוריו של השר ליברמן. לדברי התנועה, מטרת הקמפיין היא "לבוא ולומר שכל העולם תומך בוועידת אנפוליס, חוץ מהימין הישראלי והאיסלאם הקיצוני".

 

עוד נמסר כי "ליברמן הצליח להוציא מוועדת אנפוליס את כל התוכן שהיה אמור להיות בה מלכתחילה ושיחק לידיהם של חמאס ושל איראן שרוצות בכישלון התהליך".

 

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר אתמול כי "במקום לבודד את איראן ולחזק את המתונים, ליברמן ובעלי בריתו מבודדים את ישראל והופכים אותה לסרבנית שלום".

 

במקביל, במהלך סוף השבוע נתלו ברחבי הארץ כרזות נגד ליברמן מטעם אנשי ימין. בכרזות נראית קריקטורה של ליברמן כפינוקיו, עם אף ארוך, ולידה נכתב: "ביטחון - נייט, ירושלים - נייט, כיסא - דא. מי מבטיח ואף פעם לא מקיים?". הכרזות נתלו ברחבי הבירה גם בשפה הרוסית.

 

השימוש בתמונות פרובוקטיביות של אישי ציבור כבר צריך להיות מוכר לתושבי ירושלים. רק לפני כשבועיים יצאה תנועת "חזית יהודית לאומית", בראשותם של ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר, בקמפיין משלה שכלל תמונות של נשיא המדינה, שמעון פרס, שנראה כשהוא חובש כפייה לראשו. תמונת הנשיא הופיעה על רקע שחור, כשהיא מלווה בכיתוב: "משחרר מחבלים, נשיא של ערבים".

 

יו"ר התנועה, ברוך מרזל, אמר אז ל-ynet כי הפוסטר נתלה ברחובות ירושלים "בתגובה לשחרור הסיטונאי של מחבלים על ידי נשיא המדינה". פעילי התנועה הפיצו את הכרזות שעות ספורות לאחר העצרת לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין. 

 

יצויין כי לאחר פרסום הכרזות הללו היתה זו תנועת "שלום עכשיו" שפנתה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה שיורה למשטרה לפתוח בחקירה נגד ברוך מרזל ותנועת חזית יהודית לאומית. "מרזל ותנועתו מנצלים את חופש הביטוי ומסיתים נגד נשיא המדינה כפי שעשו ערב רצח ראש הממשלה", אמרו אז ב"שלום עכשיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מתנגדי אנאפוליס". הכרזה משמאל
"כיסא - דא". הכרזה מימין
הכרזה נגד הנשיא
מומלצים