שתף קטע נבחר

החברות הממשלתיות: "פועלים לביעור התופעה"

בחברת החשמל, רכבת ישראל וחברת נמל אשדוד מבטיחים לתקן את הליקויים: "ניישם נהלים לקליטת עובדים המונעים העסקת קרובים"

מהנהלת חברת החשמל נמסר בתגובה: "החברה מתאמצת ליישם נהלים לקליטת עובדים המבטיחים שוויון הזדמנויות ואף מונעים העדפת קרובי משפחה. דירקטוריון החברה מנסה מזה שנים לטפל בהעסקת קרובי משפחה, בשיתוף פעולה עם גורמי הביקורת והאכיפה במדינה, ביניהם משרד מבקר המדינה. טיוטת הדו"ח של המבקר המדינה הוצגה לחברה לפני מספר חודשים והחברה החלה מיד בפעולות ליישום הלקחים, כולל הוצאת נהלים ברורים לצמצום התופעה. יש לזכור שהעסקת הקרובים הונהגה בחברה במשך שנים רבות והמצב הנוכחי הוא תופעה מצטברת של אותן שנים".

 

מחברת הרכבת נמסר בתגובה, לקראת פרסום הדו"ח: "הנהלת החברה גיבשה נהלים לאיוש משרות בהליך שוויוני ותחרותי. המועמדים לעבודה נדרשים למלא שאלון ולפרט קירבות משפחתיות. הנוהל הועבר לכל הגורמים הניהוליים. הקרבה המשפחתית נבדקת כיום גם במעבר עובדים מתפקיד לתפקיד. החברה תפעל גם למניעת ניגוד עניינים בין עובדים בעלי קרבה משפחתית ותמנע כל אפשרות שבה ממונה משתתף בהכשרה והסמכה של בני משפחתו. החברה תפעל לביטול כל ניגוד עניינים".

 

בתגובה מעודכנת יותר ששלחה דוברת הרכבת היום נכתב כי: "תקנות רשות החברות שהגבילו משנת 2005 קליטת בני משפחה מיושמות באופן מלא וללא חריגה".

 

מחברת נמל אשדוד נמסר: "הנתונים המוצגים בדו"ח הם תולדה של 41 שנה בהם נמל אשדוד פועל. הדו"ח אינו משקף את פעילות החברה מאז כניסתה לתפקיד, במסגרת הרפורמה בנמלים, בפברואר 2005. לא ניתן לבטל במחי יד את העסקת קרובי המשפחה בנמל, אך החברה נמל אשדוד פועלת באופן מתמשך כדי לצמצמו בשנים הבאות".

 

"החברה ניהלה מאבקים משפטיים (מול ועד העובדים, ת.ג.) שבהם הציגה את עמדתה בנושא ופעלה על פי פסקי הדין שקבע בית הדין לעבודה. הנהלת החברה פרסמה מכרז פומבי שוויוני ותחרותי לכל תפקיד, קבעה קריטריונים ברורים שבהם נאסרה עבודה של קרובי משפחה באותה משמרת, פתחה את המכרזים לעבודה בנמל, שבעבר היו מוגבלים לתושבי אשדוד, לכל תושבי הארץ, חייבה עובדים לדווח על קירבת המשפחה מיד עם הגשת מועמדותם. ואסרה לחלוטין

על העסקת משפטנים ומזכירות של מנהלים בכירים שיש להם קרובי משפחה בנמל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר חברת החשמל, מוטי פרידמן: "פועל נגד התופעה"
מומלצים