שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסד מזהיר מהשלכות חמורות לוועידת השלום
  הנשיא הסורי כינס את הנהגת "החזית הלאומית המתקדמת" בדמשק לדון בהשתתפות סוריה בוועידת אנאפוליס. הוא הזהיר שאם לא יטופלו הסוגיות המדיניות בצורה נאותה, "האירועים המדיניים יותירו השלכות מסוכנות על העתיד". איראן מצדה מציעה לסורים שיתוף פעולה גרעיני

  נשיא סוריה, בשאר אסד, כינס הערב (יום ב') את ההנהגה הבכירה כדי להכריע אם ללכת לפסגת אנאפוליס שתתכנס בשבוע הבא. לדבריו, "האזור צפוי לעבור אירועים מדיניים שעלולים להותיר אחריהם אותות מסוכנים".

   

  בישיבה של חברי ההנהגה המרכזית של "החזית הלאומית המתקדמת", אמר הנשיא הסורי: "האזור צפוי לעבור בתקופה הקרובה אירועים מדיניים שעלולים להותיר השלכות מסוכנות על העתיד של המדינות והעמים החיים בו. כל זאת, אם סוגיות אלו לא יטופלו בצורה הגיונית שתמלא את האינטרסים של כלל הגורמים, מבלי להעדיף צד אחד על חשבון הצד האחר".


  הוועידה בדמשק (צילום: איי.פי)

    

  בישיבה דנו הנוכחים בשורת נושאים ובראשם ועידת אנאפוליס וכן סוגיית הנשיאות בלבנון, שההכרעה בעניינה צפויה ליפול בימים הקרובים ואשר לסוריה יש תפקיד מפתח בפיתרונה. הנשיא אסד סקר בפני הנוכחים את הסוגיות השונות וענה לשאלות הנוכחים. 

   

  באיראן מודאגים משבירת הציר האסטרטגי עם סוריה, בעקבות קולות השלום. היום ביקר בטהרן שר החוץ הסורי, ואליד אל מועלם. השר הסורי הביא איתו איגרת מהנשיא אסד לעמיתו מחמוד אחמדי-נג'אד. את פניו של אל מועלם קיבל עמיתו, שר החוץ האיראני מנושהר מותאקי. איראן מצדה מאותתת שהיא מעוניינת בהתקרבות נוספת לסורים.

   

  שגריר איראן בסוריה, מוחמד חסן אחתרי, אמר כי ארצו מוכנה לשתף פעולה עם סוריה בתחום האנרגיה הגרעינית למטרות שלום. לדברי השגריר האיראני ארצו תעשה זאת אם סוריה תביע את רצונה לפעול בתחום הזה, אולם לדבריו שיתוף פעולה בתחום זה אינו קיים לפי שעה.

   

  במסיבת עיתונאים שקיים בדמשק, אמר השגריר האיראני כי "יחסינו עם סוריה הם מצויינים ומיוחדים. אם סוריה תביע נכונות לפעול בתחום האנרגיה - נהיה מוכנים לסייע לה בכל התחומים". השגריר האיראני התייחס לדיווחים שנפוצו בעת האחרונה, ולפיהם מופעלים על סוריה לחצים וניסיונות לפתות אותה כדי לקטוע את הקשר שלה עם איראן. "אנו נותנים את אמוננו בסוריה ובטוחים שסוריה לא תיכנע ללחצים הללו וכי הלחצים הללו נדונו לכשלון. בינתיים אנו ממשיכים להיות עדים להתרחבות שיתוף הפעולה בכל התחומים בין סוריה לאיראן מדי יום".

    

  השגריר האיראני אף דחה את הפרסומים בעת האחרונה, ולפיהם צפויים הפלגים הפלסטינים לקיים ועידה מקבילה לוועידת אנאפוליס בטהרן. הרעיון לקיים ועידה שכזו בדמשק נגנז. "איראן הביעה את נכונותה לארח את האחים הפלסטינים, אם ירצו לקיים פגישה או כנס בטהרן. אולם המנהיגים הפלסטינים לא הביעו רצון שכזה עד כה". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים