שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זק"א ועיריית שדרות תובעים את משעל בהאג
  בתביעה לבית-הדין הבינלאומי טוענים יהודה משי-זהב ואלי מויאל, כי בכיר החמאס אחראי לרצח של 176 אזרחים ישראלים ולפציעתם של מאות. "אם לא הצליחו לחסל אותו בירדן, אולי יעצרו אותו במדינה זרה"

  ארגון זק"א, בשיתוף עם עיריית שדרות, מצא דרך חדשה להילחם בחמאס: תביעה לבית-הדין לפשעים בינלאומיים בהאג. בכתב תביעה, שמכינים יו"ר זק"א, יהודה משי-זהב, יו"ר הנהלת זק"א, דודי זילברשלג, וראש עיריית שדרות, אלי מויאל, נגד ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, נכתב כי הוא נושא באחריות לשורת מקרי רצח, פשעים נגד האנושות ופשעי מלחמה. התביעה הוכנה בסיועו של המומחה למשפט בינלאומי, עורך הדין ניק קאופמן. 

   

  מויאל וזק"א טוענים בתביעה כי משעל וחמאס מכוונים את פעולותיהם במטרה לפגוע באזרחים ישראלים, באמצעות מחבלים מתאבדים ושיגור טילי קסאם. 

   

  בכתב התביעה מואשם משעל בהריגתם של 176 בני אדם חפים מפשע ופציעתם של מאות בפיגועי התאבדות מטעם החמאס, מאז פרסומה של "אמנת רומא", שהובילה להקמתו של בית הדין לפשעים בהאג בתחילת יולי 2002. בתביעה מצוין כי המספרים אינם מתייחסים להתקפות על יעדים צבאיים, שגם הן הסתיימו לעתים באובדן חיים בצד הישראלי והפלסטיני. כן נכתב בתביעה שבמקרים רבים סיכלו כוחות הביטחון ניסיונות של החמאס לפגוע בשטח ישראל. 

   

  בשיחה עם ynet אמר משי זהב, כי מטרת התביעה היא למגר את משעל בדרכים המקובלות: "אם לא הצליחו לחסל אותו בירדן, אולי יעצרו אותו במדינה בינלאומית", אמר, בהזכירו את פרשת החיסול הכושל מימי ממשלת נתניהו.

   

  זוהי אינה הפעם הראשונה שארגון זק"א מתייצב מול בית הדין הבינלאומי בהאג. הפעם הקודמת שמשלחת מטעם זק"א

  הגיעה להאג הייתה בפברואר 2004, במסגרת הדיונים על חוקיות גדר ההפרדה. בעת הדיונים הציבו אנשי זק"א את השלד המפוחם של קו 19 שהתפוצץ בינואר 2004 בירושלים - פיגוע בו נרצחו 11 ישראלים.

   

  זק"א הציג אז עמדה חיצונית לדיונים, שהתנהלו בהיעדרותה של ממשלת ישראל, שסירבה לשלוח נציגים מטעמה. ממשלת ישראל עדיין מסרבת להכיר בבית הדין בהאג באופן רשמי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מויאל. תובע
  צילום: אמיר כהן
  משי זהב. לעצור את משעל
  צילום: דודי ועקנין
  משעל. רקטות ומתאבדים
  צילום: איי פי
  מומלצים