שתף קטע נבחר

למכירה: רכב מחבר כנסת, גנוב כחדש

ח"כ אפי איתם קם בבוקר וגילה לדאבונו שרכבו נגנב. הגנב יצר איתו קשר והציע את הרכב למכירה. אגב, בזיכרון הטלפון הנייד שהושאר ברכב מצויים הטלפונים של ראש הממשלה והשרים. איתם: "יש צד חיובי בכך שזה קרה לח"כ - כדי שירגיש מה מרגישים רבים מאזרחי ישראל"

לידיעת השרים וחברי הכנסת: אם תקבלו היום (ה') שיחת טלפון, ובצד השני יהיה בעל מבטא ערבי שיבקש לנהל איתכם מו"מ על החזרת רכב גנוב תמורת 12 אלף שקל – רצוי שתפנו אותו לח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל).

 

הלילה חנה איתם, תושב רמת-הגולן, ליד דירה שכורה שמעמידה לרשותו הכנסת בשכונת הגבעה-הצרפתית בירושלים. כשהתעורר בבוקר ורצה לצאת לדרכו, הוא לא מצא את רכבו. במקום שבו החנה את הרכב הוא גילה שברי זכוכית של חלון מנופץ. זמן לא רב לאחר שהבין שרכבו, מסוג מזדה 5 - שאותו העמידה לרשותו הכנסת כחלק מתנאיהם של הח"כים - נגנב, הגנב כבר צילצל כדי לנהל מו"מ.

 

"בהתחלה הוא התקשר לבני משפחתי, אחר-כך לעוזר שלי ולבסוף אלי", שיחזר איתם בשיחה עם ynet. "הוא אמר לי: 'גנבתי לך את האוטו. אני ברמאללה. אם אתה רוצה אותו בחזרה - אני מוכן למסור אותו תמורת 12 אלף שקל'". הגנב מצא ברכב גם מכשיר טלפון נייד של איתם, ובו מספרי טלפון אישיים של שרים וחברי כנסת רבים.

 

"הרבה פעמים אתה שומע על מקרים של גניבות רכב, אבל כשאתה עובר את זה באופן אישי - זה מין שוק", אמר איתם. "בתוכך אתה יודע מיד שאת האוטו הזה לא תראה יותר. והגנב? הוא חי וקיים, מתקשר ורוצה לנהל מו"מ - והוא בסך הכל כמה קילומטרים מכאן. בדרכו הוא אף עבר מחסום ישראלי, אחרת הוא לא היה מגיע לרמאללה. עידכנתי מיד את קצין הכנסת בעניין.

  

"התחושה ממש לא נעימה - עצם זה שמגיע גנב עד לביתך; הוא לא פוחד לגנוב, לא פוחד להיתפס ולא תופסים אותו. פתאום, כשאתה מרגיש את זה באופן אישי, אתה מבין כמה זו תחושה נוראית. מהבחינה הזו, יש צד אחד קטן חיובי בכך שזה קרה לחבר כנסת – כדי שירגיש מה מרגישים רבים מאזרחי ישראל. לצערי, מטר מהבית שלנו מתנהלת מין יישות שאין בה לא חוק, לא סדר ולא ביטחון".

 

אגב, בנייד של איתם שנגנב נמצאים גם מספרי הטלפון של לשכת ראש הממשלה ולשכת שרת החוץ. "אם הוא מתקשר אליהם הוא יכול להגיד להם רגע לפני אנאפוליס שאפשר לעשות עסקות אפילו ב-12 אלף שקל...", סיכם איתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
איפה האוטו? איתם
צילום: ניב קלדרון
מומלצים