שתף קטע נבחר

השוטרים הנאשמים: אין לנו קשר למקרים

הבלשים המואשמים בהנחת מטעני חבלה בביתו וברכבו של עבריין מנהריה הכחישו את החשדות נגדם, בדיון שנערך בבית המשפט. עורך דינו של אחד הבלשים: "כבר היו פרשיות גדולות שהתחילו במסיבות עיתונאים והסתיימו בלא כלום"

"אנחנו רוצים להודות לשוטרים ולחברים שלנו על התמיכה. הכל בסוף יתברר ויתבהר. אין לנו שום קשר למקרים". כך אמרו בצהריים (יום ה') הבלשים המאושמים בהנחת מטעני חבלה בביתו וברכבו של עבריין מנהריה.

 

עוד על רעידת האדמה במשטרה:

 

הנאשמים – שלושה בלשים, קצין משטרה ואזרח – הובאו לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט המחוזי בחיפה. למרות שהמחלקה לחקירות שוטרים ביקשה להאריך את מעצרם של החמישה עד תום ההליכים, החליטו השופטים להאריך את מעצרם עד להודעה חדשה, והדיון בבקשת מח"ש נדחה ליום רביעי.

 

לאולם בית המשפט הגיעו בני משפחה וכן חברים רבים של הבלשים, בהם גם שוטרים - חלקם הגיעו בלבוש אזרחי. הנאשמים ביקשו להודות לחבריהם על התמיכה, ואחרים הביעו כעס על המשטרה, שמיהרה להתנער מהחמישה עוד לפני הגשת כתב האישום.


השוטרים-הנאשמים בבית המשפט (צילום: דורון גולן)

 

חלק מעורכי הדין המייצגים את הבלשים הכחישו את החשדות, ואחרים ביקשו להיות זהירים יותר לפני "חגיגות פרסום הפרשה". עורכי הדין משה שרמן ודוד יפתח, נשכרו לייצג את אחד החשודים, שהיה מיוצג עד כה בידי הסניגוריה הציבורית. "שיעצרו רגע את הפסטיבל", אמר עו"ד שרמן. "כבר היו פרשיות גדולות שהתחילו במסיבות עיתונאים והסתיימו בלא כלום".

 

עו"ד יאיר נדשי, המייצג את קצין המשטרה, אמר כי מרשו מכחיש את המיוחס לו. לדבריו, הבלש פגוע בגין היחס לו זכה. "מדובר בקצין מצטיין, שלאורך שנים סיכן את ביטחונו בשירות הציבור". עו"ד נדשי הוסיף כי להערכתו העדויות והראיות שבידי המשטרה אינן חזקות ביחס ללקוח אותו הוא מייצג.

 

בתום הדיון הדגיש התובע, עו"ד משה סעדה מהמחלקה לחקירות שוטרים, את היסודיות שבה עבדו הנאשמים על מנת להכין ולבצע את זממם, והדגיש את העובדה שהכניסו כדוריות עופרת למטענים על מנת להגביר את הפגיעה. לשאלת ynet הוסיף התובע כי לא ניתן היה לייחס לנאשמים ניסיון לרצח, אלא הנחת מטענים בלבד.

 

השופט רון שפירא נעתר לבקשת מח"ש וחלק מעורכי הדין של הנאשמים והורה לאסור את פרסום שמותיהם, תמונותיהם וכתובותיהם של החשודים, על מנת שלא יהוו מטרה לגורמים עברייניים שיבקשו לנקום על המעשים המיוחסים להם.

 

במשרד המשפטים לא ידעו לומר מתי יוגש כתב האישום נגד עד המדינה, שהיה שותף למעשי הנאשמים. על-פי הסיכום שנחתם עמו, הוא יורשע וירצה שישה חודשי עבודות שירות. מכתב האישום שהוגש עולה עם זאת, כי היה שותף פעיל ביותר למעשים, ובין היתר הוא אשר רכש את הצינורות, השעונים ופריטים נוספים לצורך הכנת מטעי החבלה שהוטמנו במכוניתו ובביתו של העבריין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודים בבית המשפט
צילום: דורון גולן
מומלצים