שתף קטע נבחר

גרמניה: Skype הפך לכלי תקשורת אידיאלי בין פושעים

המשטרה הגרמנית לא מצליחה לפענח את ההצפנה של Skype כדי להאזין לשיחות של פושעים וגורמי טרור. בינתיים הם לא דורשים מ-Skype את מפתח ההצפנה

המשטרה הגרמנית לא מצליחה לפענח את ההצפנה בה משתמשת חברת הטלפוניה המקוונת Skype, על מנת לנטר שיחות שמתבצעות על ידי גורמים החשודים בביצוע פשעים וטרוריסטים - כך הודיע קצין בכיר במשטרה הגרמנית אתמול (יום ה').

 

תוכנה ה-VOIP של Skype מאפשרת ביצוע שיחות טלפון על גבי האינטרנט, בחינם בין מנויי Skype או בתשלום מוזל בין מנוי Skype למנוי טלפון רגיל. רשויות החוק וארגוני ביון משתמשים בכלי ציתות שונים עוד מאז המצאת הטלפון, אבל ההתקדמות הטכנולוגית מקשה עליהם את העבודה. "ההצפנה של Skype היא בור שקשה לנו מאוד לצאת ממנו", אומר יורג זיק, נשיא המשטרה הגרמנית, לכתבים בכנס בנושא אבטחה ואכיפת החוק שנערך השבוע.

 

"אנחנו לא יכולים לפענח את ההצפנה של Skype. האפשרות היחידה מבחינתנו היא לגשת אל המידע בשלב שאחרי או לפני ההצפנה", הוא מוסיף.

 

מומחים אומרים כי Skype ושירותי VoIP (טלפונייה על גבי האינטרנט) אחרים נחשבים קשים ליירוט והאזנה, מאחר והמידע שעובר בשיחה מפורק להרבה מאוד חבילות מידע זעירות ומדלג בין הרבה נתבים. זיק אומר כי בינתיים המשטרה הגרמנית לא פנתה ל-Skype בדרישה לקבל את מפתח ההצפנה, או בדרישה להשאיר "דלת אחורית" שתאפשר לרשויות החוק להאזין לשיחות.

 

"אין משא ומתן עם Skype. אני לא חושב שזה יעזור", הוא מנמק. "אני לא חושב שאף ספק שירות היה מסכים להליך כזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים