שתף קטע נבחר

המבקר: לא תמיד הייתי מרוצה מתגובת זליכה

"החשב הכללי, ירון זליכה, תרם תרומה גדולה לנושא של מלחמה בשחיתות", אומר מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בכנס של הפורום לחברה ומשפט. עם זאת מתח עליו ביקורת: "לא תמיד הייתי מרוצה על דרכי תגובתו"

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מגבה את החשב הכללי הפורש, ד"ר ירון זליכה, וטוען שתרם למלחמה בשחיתות. עם זאת, הוא מותח ביקורת על אופן התנהלותו: "לא תמיד הייתי מרוצה על דרכי תגובתו והוא יודע את זה. ישנן דרישות מסוימות של עובד מדינה שהוא חייב להקפיד עליהן כלפי הממונים עליו".

 

בכנס של הפורום לחברה ומשפט של מכללת נתניה שנערך היום (ו') במלון נווה אילן שיבח לינדנשטראוס את החשב הכללי לשעברו: " אין לי צל של ספק שזליכה תרם תרומה חשובה לנושא של מלחמה בשחיתות. לא באתי לבמה כזו כדי לפרט לכם את שבחיו אחד לאחד. אני יכול לומר שהאיש תרם תרומה גדולה לניקוי פעולות מסוימות שהיו על גבול השחיתות או שחיתות".

 

לינדנשטראוס ציין כי ביום כניסתו לתפקיד הוקמה יחידה מיוחדת לנושא המאבק בשחיתות וכי בשלב הבא בכוונתו להכפיל את מספרם של עובדי היחידה, בכדי להמשיך ולהילחם במאבק בשחיתות הציבורית.

 

ד"ר זליכה הוביל לחקירת המשטרה בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי. לטענתו, כאשר שימש שר אוצר, ניסה אולמרט להתערב במכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, כך שיגדל הסיכוי של מקורביו לזכות בו. ביום ראשון, בו ינחת ראש הממשלה בוושינגטון כדי להשתתף בפסגת השלום, הוא יתבשר - יחד עם המדינה כולה - מהן מסקנות המשטרה בפרשה.  

 

לדברי לינדנשטראוס, "מערכת היחסים עם היועץ המשפטי, מני מזוז, היא מערכת תקינה ביותר. הדברים מתבצעים בינינו. יש לנו בעיה אחת שהיא משמעותית והיא הייצוג על-ידי היועץ המשפטי, מוסד היועץ הוא מוסד מבוקר לכל דבר. הבעיה היא שהיועץ לעיתים נתקל בניגוד עניינים כשהוא צריך לייצג אותנו בבג"ץ. מי שמכאיב בביקורת שלו מקבל הרבה יותר. את ההתקפות צריך לקבל באהבה ובהרגשת אמונה במה שאתה עושה לשרת את מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירון זליכה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים