שתף קטע נבחר

ברק: הרב אליהו חזור בך, אנחנו עם הדרוזים

רבה של צפת, שמואל אליהו, קרא במאמר שפורסם ב-ynet לעשות "חשיבה מחודשת ביחס למגזר הדרוזי". שר הביטחון, אהוד ברק, אומר בתגובה כי "בני העדה הדרוזית כרתו עם מדינת ישראל ברית דמים; אני מגנה בתוקף את דברי הרב, אשר מוביל לפגיעה במרקם העדין של החברה הישראלית"

יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק, מגנה בתוקף את דבריו של הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, שפורסמו בסוף השבוע ב-ynet וקורא לו לחזור בו מדבריו - "לשקול מחדש את הברית עם הדרוזים".

 

הרב שמואל אליהו קבע, כזכור, במאמר שכתב לעלון תנועת "קוממיות" והתפרסם לראשונה ב-ynet, כי הברית שכרתו בני העדה הדרוזית עם מדינת ישראל היא "על תנאי שנהיה חזקים", ואירועי העבר הוכיחו כי ברצותם הם בוגדים בה. בנוסף קובל הרב על אזלת ידה של מערכת המשפט, שלדבריו "אינה מעיזה לכפות עליהם את החוק".

 

שר הביטחון, אהוד ברק, ביקש להדגיש בסוף השבוע בעקבות הדברים, כי "בני העדה הדרוזית הינם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית וכרתו עם מדינת ישראל ברית דמים ואני מגנה בתוקף את דבריו של הרב, אשר במקום להוביל לאחדות וקירוב לבבות, מוביל לפלגנות ולפגיעה במרקם העדין של החברה הישראלית".

 

סגן שרת החוץ, מגלי והבה, אמר ל-ynet בתגובה כי "מדובר באדם גזען וחשוך שמשתמש בתפקידו כדי להפיץ שנאה ומשטמה. הרב אליהו לא ראוי להיקרא רב, לא כל שכן לשמש רבה של עיר המקבל משכורתו מהמדינה". והבה שוחח בנושא כבר ביום חמישי עם ראש עיריית צפת, ישי מיימון, ודרש ממנו להתנער מהרב אליהו ולהודיע כי העיר צפת איננה רוצה אדם כזה כרבה. כמו כן, שוחח סגן השרה עם השר הממונה על שירותי הדת, יצחק כהן, אשר התחייב לדבריו לבדוק את המשך כהונתו של הרב אליהו כרב עיר.

 

גם יו"ר הסוכנות היהודית, זאב בילסקי, מתח ביקורת חריפה על הדברים ואמר ל-ynet: "דברי הבלע שהושמעו בעניין העדה הדרוזית מקוממים במיוחד וראויים לכל גינוי. הכפשת העדה כולה והצגתה כקיצונית ומתנגדת הינה מעוותת ומטעה. העדה הדרוזית קשורה לעם היהודי בברית אמיתית ועמוקה שעמדה באינספור מבחנים.

  

"הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית שפועלות לקידום ערכים ציוניים בישראל ובעולם מקיימת שותפות משמעותית מאוד וארוכת שנים עם העדה במסגרתה שותפים בפעילויות אלפים מבני העדה בכל שנה. רק לאחרונה קיבל מנהיג העדה, שייח מואפק טריף את אות יקיר התנועה הציונית, באותו אולם בו ישב עבד בן גוריון. מנהיגי העדה מטיפים ציונות כל חייהם וכמובן שערך הגיוס לצה"ל נחשב לאבן יסוד בחייהם כאן בארץ". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. מגנה
צילום: אלון רון
צילום: אביהו שפירא
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים