שתף קטע נבחר

מאסר על תנאי למחזיק חומרים פדופילים

על תושב רעננה בן 57, המכהן כדירקטור בחברות ציבוריות, נגזרו שמונה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 10,000 שקלים ושנת פיקוח של שירות המבחן. האיש הודה בהחזקת מאות רבות של תמונות וסרטים עם קטינות בעירום מלא וחלקי

תושב רעננה המכהן כדירקטור בחברות ציבוריות קיבל היום (א') עונש מאסר על תנאי וקנס כספי, לאחר שהודה והורשע בהחזקת 1500 תמונות ו-150 סרטונים של קטינות בעירום מלא וחלקי במחשבו האישי.

 

בית משפט השלום בכפר סבא גזר על ירון פולק, בן 57, שמונה חודשי מאסר על תנאי, קנס בגובה

עשרת אלפים שקלים ושנה פיקוח של שירות המבחן, לאחר ששהורשע באחזקת פרסומי תועבה.

 

בכתב האישום שהוגש ע"י פרקליטות מחוז המרכז נטען כי פולק גלש באתרים שונים באינטרנט שבהם הוצגו תמונות פורונגרפיות וסרטוני וידאו של קטינות בעירות מלא וחלקי. במחשבו הביתי נתפסו מאות תמונות וקטעי וידאו עם תוכן שכזה. לאחר שהודה במשפט - ביקשה התביעה להרשיעו, אך סניגורו ביקש טרם ההרשעה לשלוח אותו לקבלת תסקיר של שירות המבחן. שירות המבחן המליץ שלא להרשיע את פולק ולהסתפק בהטלת עונש של 100 שעות עבודה לתועלת הציבור. בפסק הדין החליט השופט חנוך פדר לדחות את המלצת שירות המבחן ולהרשיע את פולק.

 

מהדיונים במשפט עולה כי פולק הביע חרטה על מעשיו והסביר כי העיסוק בפורנוגרפיה נעשה מתוך התמכרות שנבעה מתחושת בדידות הקשורה לעבודתו, שחייבה נסיעות רבות לחו"ל. עוד עולה מהדיונים כי העובדה שהעיסוק בפורונגרפיה התגלה למשפחתו ופתיחת ההליך הפלילי - היוו השפעה מרתיעה והוא אף הביע רצון לעבור הליך טיפולי שיקומי.

 

השופט קבע כי "מדובר במעשים שאינם מעידה חד מקרית, מזדמנת או חד פעמית, כי אם בעבירה שהתפרשה על פני תקופה ארוכה". השופט הוסיף כי עצם החזקת חומרים כאלה שנושאם הוא קטינים יש בה להעצים את חומרת העבירה.

 

"הרשעה במקרה דנן מעבירה מסר חשוב של הוקעה חברתית וסלידה מן המעשים, ולדידי, האינטרס הציבורי אינו יכול לסבול הימנעות מהרשעה", קבע השופט והוסיף כי לזכותו של פולק יעמדו כל זכויותיו במשך שנים רבות, הודאתו המיידית, אופיו הטוב ותרומתו לחברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
החומרים נאגרו במחשב. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים