שתף קטע נבחר

דיווח: לבני הציעה לבחריין לכונן יחסים דיפלומטיים

סוכנות הידיעות הירדנית דיווחה, כי שר החוץ של בחריין, השייח חאלד אל-חליפה, דחה את ההצעה של עמיתתו מישראל וביקש ממנה להמתין עד לאחר ועידת אנאפוליס. שרי החוץ של מדינות ערב יקיימו בוושינגטון פגישת תיאום

שר החוץ של בחריין, שייח חאלד אל-חליפה, אמר כי קיבל הצעה מעמיתתו, שרת החוץ ציפי לבני, לכונן יחסים דיפלומטיים עם ישראל. כך דיווחה סוכנות הידיעות הירדנית "פטרה".

 

לדברי אל-חליפה, בחריין דחתה את ההצעה בשלב זה, וכי ביקש מלבני להמתין עד לאחר תוצאות ועידת אנאפוליס.

 

 

בהמשך הערב, סמוך לשעה 23:00 שעון ישראל, צפוי אל-חליפה להשתתף בפגישת תיאום שיקיימו שרי החוץ של מדינות ערב שנחתו בוושינגטון. את הפגישה מוביל מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא. נציגיהם של 16 מדינות ערביות אמורים לנחות בוושינגטון בהמשך היום.

 

פגישת שרי החוץ הערבים תתקיים לאחר פגישותיו בבית הלבן של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט ועם הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן).

 

הנציגים הערביים קיבלו לידיהם את תמליל התדרוך שקיים הלילה יועץ הנשיא לביטחון לאומי, סטיב האדלי, שבו הבהיר כי הנושא הסורי אינו עומד על סדר יומה של הוועידה. האדלי הבהיר בדבריו שהנשיא בוש אינו מתכוון לעסוק בנאומו מחר בנושאי הליבה, או לקבוע לוח זמנים לקידום שיחות הקבע בין ישראל והפלסטינים.

 

למרות העובדה שבאנאפוליס לא יהיו דיונים, אלא נאומים בלבד של המדינות המשתתפות, מבקשים הערבים

 לתאם עמדות לקראת הוועידה. זאת, כיוון שכל דובר יוכל להעלות כל נושא שירצה. זו היתה הפשרה שהושגה בין וושינגטון לדמשק, שאפשרה את שיגור סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד, לוושינגטון.

 

עם פתיחת ועידת אנאפוליס מחר יישאו בוש, אולמרט ועבאס, נאומים שייארכו 20 דקות האחד. בכינוס של שרי החוץ שיתקיים במשך שעות אחר הצהריים והערב, נקבע כי כל דובר ידבר חמש דקות, אבל ברור שהאמריקנים אינם מתכוונים לסגור מיקרופונים - והנאומים יימשכו ללא מגבלה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. הצעתה נדחתה
צילום: איי אף פי
שייח חאלד אל-חליפה. ביקש להמתין
מומלצים