שתף קטע נבחר

לקראת הפיכה? סוכני חמאס מעזה נעצרו בגדה

ל-ynet נודע: פעילי פתח, שנעצרו בידי כוחות צה"ל בגדה, הגיעו לשם מעזה - כסוכני חמאס. ברמאללה פוזרה בכוח הפגנה נגד ועידת אנאפוליס, שלטענת גורמים ברשות - מארגניה פעלו בהוראה ישירה מדמשק

המשטרה הפלסטינית ברמאללה פיזרה בכוח עצרת שביקשו לארגן היום (ג') הארגונים הפלסטיניים - בראשם "החזית העממית" - נגד ועידת אנאפוליס. עשרות שוטרים פלסטינים תקפו ופיזרו, תוך שימוש באלות, מאות אזרחים, שהספיקו להגיע לכיכר "מנארה". לאחר כיתור העצרת נחסמה האפשרות בפני אחרים להגיע, ובמקום התפתח עימות בין כ-400 מפגינים לבין המשטרה הפלסטינית.

 

 

העצרת, סיפר ל-ynet מקור פלסטיני, נמנעה לאחר שלידי הרשות הגיע מידע, לפיו בחמאס התכוונו לנצל את ההתקהלות כדי ליצור אי-סדר נרחב. אותו גורם הוסיף כי חלק ממארגני העצרת פעלו על פי הוראות מהנהגת "החזית" בדמשק - והוחלט שהשמירה על הסדר הציבורי ברמאללה חשובה יותר מזכותם של המפגינים להביע את עמדתם.


פיזור העצרת ברמאללה (צילום: AFP)

 

"אין כאן שום רצון לפגוע בזכות הדמוקרטית של המפגינים, אך יש כאן העדפה של הסדר הציבורי. מה גם שבחמאס ביקשו לקחת טרמפ על המחאה", הסביר הגורם. 

 

ככלל, ברשות הפלסטינית גובר החשש מפני האפשרות שחמאס ינצל את קיום הוועידה לתועלתו, באמצעות הפגנות תמיכה בארגון. במקביל נודע ל-ynet, כי בימים האחרונים עצר צה"ל מספר פעילי פתח - בהם תושבי עזה, שהגיעו לגדה המערבית לאחר ה"הפיכה הירוקה" ברצועה.

 הפעילים נעצרו בחשד ששימשו סוכנים של החמאס, וביקשו להקים תשתית צבאית מטעם הארגון באזור רמאללה בפרט והגדה בכלל.

 

בשבועות האחרונים הצהירו אנשי חמאס כי ישתלטו על המוקטעה ברמאללה. ברשות רואים בחומרה את ההצהרות הללו, אף שלפי הערכתם, אין לחמאס לפי שעה אפשרות פיזית להשתלט על הגדה, במיוחד לאור הימצאותו של צה"ל באזור. ואולם ברשות בהחלט ערים לעובדה, שחמאס פועל לגייס אנשים רבים מקרב פעילי הפתח בגדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העצרת ברמאללה
צילום: איי פי
מומלצים