שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

באנאפוליס נואמים, בעזה תוקפים

בתגובה על ירי פצצות מרגמה לעבר יישוב ישראלי, תקפו בצה"ל עמדה של ארגון החמאס בדרום הרצועה. תקיפת העמדות היא פעולה חריגה למדי בנוף הפעילות הצה"לית בעזה, אך בצה"ל אומרים: מדובר במסר לחמאס

גם כשבאנאפוליס נואמים, חיל האוויר לא שוקט על שמריו. כרמז מקדים למה שצפוי, אולי, בעזה לאחר הוועידה, תקף הערב (יום ג') חיל האוויר עמדה של ארגון החמאס בדרום הרצועה. זאת, בתגובה על ירי פצצות מרגמה לעבר ישוב ישראלי. תקיפת העמדה אינה פעולה שגרתית ברצועה. בצה"ל נמנעים בדרך כלל מלפגוע ביעדים של ארגוני הטרור ומתמקדים בסיכול פיגועים, לרבות ניסיון לפגוע בחוליות עצמן.

 

 

יצויין כי התקיפה מגיעה על רקע סדרת אירועים בעזה שבהם נהרגו לפחות שמונה מחבלים פלסטינים. הערב, בעקבות שיגור מספר פצצות מרגמה לעבר כרם שלום - הוחלט לפגוע באחת מעמדות החמאס באמצעות מסוקי קרב של חיל האוויר.

 

אירוע מסוג זה נרשם לפי מספר שבועות לראשונה, לאחר חודשים ארוכים בהם צה"ל נמנע מכך, בין היתר בהנחיית הדרג המדיני. "התקיפה היא העברת מסר ברור לחמאס שלא נסבול ירי לעבר ישובים ישראליים", הסביר גורם צבאי. "אנו רואים בחמאס כאחראי לירי הזה ולכן הותקף יעד כזה".

 

בצה"ל ציינו כי בעבר, פעילות מעין זו הביאה לתוצאות - קרי, ירידה בהיקף ירי

פצצות המרגמה לעבר ישובים ישראלים. בפיקוד הדרום הודו כי חלה עליה בהיקף האירועים השבוע, ככל הנראה על רקע ועידת אנאפוליס. "אנחנו עוסקים כל העת בלחימה", אמר גורם צבאי בפיקוד. "המטרה שלנו היא לסכל פיגועים באשר הם ולמנוע ירי לעבר ישובים ישראליים. נבחר את הדרכים המתאימות ביותר לביצוע המשימה".

 

במהלך האירועים היום, זוהו על גופות חלק מהמחבלים אמצעי לחימה רבים בהם רימונים, נשק קל, אפודים, מחסניות, סכינים ומכשירי קשר. "אין ספק שהמוטיבציה לבצע פיגוע קיימת כל העת", אמרו בצה"ל. "אמצעי הלחימה מעידים מה הייתה כוונת המחבלים יותר מכל", אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילות צה"ל בעזה
צילום: איי אף פי
הדיבורים בארה"ב. ומה יהיה בעזה?
צילום: איי פי
מומלצים