שתף קטע נבחר

מחוקק הולנדי מכין סרט על ה"פשיזם בקוראן"

שרים הולנדים הזהירו את המחוקק השמרן, חירט וילדרס, מפני הסכנות הטמונות בהכנת הסרט הקצר, אך הוא בשלו: "הסרט יציג את אופיו הלא סובלני והפשיסטי של הקוראן"

המחוקק ההולנדי השמרן, חירט וילדרס, אמר היום (ד') כי הוא מכין סרט קצר שנועד להפנות את תשומת הלב למה שהוא מכנה כפסוקים "פשיסטים" בקוראן. שרי הפנים והמשפטים במדינה נפגשו עמו כדי לדון בסכנות עבורו ועבור האינטרסים של הולנד, אך ציינו כי אין בסמכותם למנוע ממנו להקרין את הסרט.

 

וילדרס מתכנן להתמקד בפסוקי הקוראן שלדבריו משמשים כהשראה "בידי אנשים רעים שעושים דברים רעים". הסרט, שאורכו פחות מעשר דקות, צפוי להיות משודר בסוף ינואר. "הכוונה שלי אינה להעליב אנשים, אני פשוט רוצה להמחיש את דעותיי, אותן כבר הבעתי כחבר בפרלמנט. אם אנשים ירגישו נפגעים זה יהיה חבל, אבל זו לא בעיה שלי".

 

"הסרט יציג את אופיו הלא סובלני והפישסטי של הקוראן", אמר וילדרס, שהקמפיין האנטי-מוסלמי שהוביל סייע למפלגת החרות שלו לזכות בתשעה מושבים בפרלמנט בבחירות בשנה שעברה. בעבר כבר אמר וילדרס שיש לקרוע את הקוראן והשווה בינו לבין הספר "מיין קאמפף", מאת הצורר הנאצי אדולף היטלר.

 

וילדרס גם הזהיר בעבר כי הולנד תוצף ב"צונאמי" של מהגרים מוסלמים. הולנד, מדינה של כ-16 מיליון אזרחים, היא כבר בית לכמיליון מהגרים ממדינות מוסלמיות. דובר משרד המשפטים, וים ון-דר וויחן, אמר כי הממשלה "תנקוט צעדים" לפני שידור הסרט, אך סירב למסור פרטים נוספים בנושא. וילדרס מצדו אמר כי אינו חושש מפעולות תגמול מצד מוסלמים זועמים. "אני חי תחת אבטחה צמודה מסביב לשעות כבר שלוש שנים", אמר וילדרס.

 

הכנת הסרט של וילדרס מזכירה לרבים בהולנד את הסרט "כניעות", של הבמאי ההולנדי תיאו ואן-גוך, שביקר את ההתעללות בנשים מוסלמיות. ואן-גוך נורה וגרונו שוסף בידי קיצוני מוסלמי שתקף אותו ב-2004 בעת שנסע באופניו ברחוב באמסטרדם. הרוצח הותיר על גופתו של הבמאי פתק ובו איום על חייה של עיאן הירסי עלי, שכתבה את תסריט הסרט. בשנים האחרונות היא חיה בארצות הברית תחת אבטחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
לא חושש. וילדרס (ארכיון)
צילום: איי אף פי
מומלצים