שתף קטע נבחר

מסתמן: ח"כ אורון יתמודד על ראשות מרצ

ותיקי התנועה הפעילו לחץ בשבועות האחרונים על ח"כ אורון כדי שיתמודד על ראשות מרצ. אורון עצמו טרם החליט, אך הכיוון הוא בהחלט חיובי ואנשיו עושים מאמצים לצירוף מתפקדים נוספים לתנועה, כדי להגדיל את התמיכה בו

עוד מועמד לראשות מרצ? במפלגה גוברת הערכה כי ח"כ חיים אורון (ג'ומס) יתמודד על ראשות התנועה, בבחירות שיערכו בחודש מארס הקרוב.

 

גורמים במרצ אמרו היום (ה') ל-ynet כי למרות שח"כ אורון עדיין לא קיבל החלטה סופית בעניין וטרם הודיע כל כוונותיו, הולכת ומתגבשת אצלו החלטה בשבועות האחרונים לפיה הוא יתמודד בסופו של דבר על ראשות המפלגה. על ח"כ אורון מופעל לחץ ולפני כשבוע נחשפה ב-ynet הקריאה של ותיקי התנועה, בהם שולמית אלוני, יאיר צבן ועמוס עוז, המפעילים עליו לחץ כדי שיתמודד.

 

בתוך כך, נודע כי ח"כ אורון ואנשיו משקיעים לאחרונה מאמצים בהגדלת מספר המתפקדים, לקראת סגירת ספר הבוחרים של התנועה בעוד כשבוע. גורמים במרצ אומרים כי ח"כ אורון החליט למעשה כבר כי יתמודד בבחירות לראשות מרצ, ולכן הוא מנסה להגדיל את מספר תומכיו.

 

מלשכתו של ח"כ אורון נמסר כי "עדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניין המירוץ. מאז הפרסום על הלחצים המופעלים על גו'מס, חברים רבים מתקשרים ומחדשים את חברותם בתנועה, הן מהערים והן מהקיבוצים".

 

יצויין כי המתמודדים על ראשות התנועה האחרים, בהם חברי הכנסת יוסי ביילין, זהבה גלאון ורן כהן, עוסקים מזה כמה חודשים בחידוש התפקדויות ובהגדלת מספר התומכים שלהם.

 

במרצ יש כאלה המעריכים כי אם ח"כ אורון יתמודד על ראשות המפלגה, הרי שלא מן הנמנע כי ח"כ ביילין יסיר את מועמדותו, ויחבור אליו. "ביילין לא ירוץ נגד ג'ומס", אומרים גורמים במפלגה. "הם יאחדו כוחות ויילכו יחד. אין הגיון שהם ירוצו זה נגד זה, ויפצלו קולות. במצב כזה, בטעות עוד יכול לקרות שמישהו אחר מנצח".

 

גורמים אחרים במפלגה העריכו כי היושב ראש המכהן יתקשה לוותר על ההתמודדות, ויעדיף לרוץ כדי לבדוק את כוחו בשטח. ח"כ ביילין עצמו הצהיר לאחרונה כי בכוונתו לרוץ בבחירות "עד הסוף", ואף העריך כי ח"כ אורון לא יתמודד. היום הוא אמר: "אני משוכנע שיחסי הידידות המיוחדים הקיימים ביני ובין אורון ימשכו גם לאחר שהמפלגה תעניק לי את המנדט להמשיך בתפקידי. שלושת האישים ששמם הוזכר כמתמודדים - אורון, רן כהן וגלאון - הם חברי כנסת מצטיינים שכל מפלגה אחרת היתה מתקנאת בהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
ח"כ אורון. לא קיבל החלטה
צילום: אלי אלגרט
צילום: ירון ברנר
ח"כ ביילין. יתמודד מול אורון?
צילום: ירון ברנר
מומלצים