שתף קטע נבחר

עושים סולחה בליכוד: נתניהו וסילבן שלום נפגשו

לאחר נתק של כמה חודשים בין ראשי הליכוד נפגשו השניים במלון בתל-אביב ודנו ביחסים ביניהם. בליכוד אומרים כי שלום מעוניין להיות שותף בהנהגת המפלגה, ולא מן הנמנע שיקבל שיריון במקום גבוה ברשימה לכנסת

מפגש פסגה בליכוד: יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, נפגש הבוקר (יום ה') עם יריבו ח"כ סילבן שלום, ליישור ההדורים ביניהם. השניים נפגשו במלון בתל-אביב, שם דנו במשקעים שהעיבו על יחסיהם ביניהם בחודשים האחרונים. בליכוד אומרים כי מי שתיווך בין השניים, היה ח"כ רובי ריבלין.

 

היחסים בין נתניהו לשלום קרים מזה תקופה ארוכה, והם הידרדרו לקראת הפריימריז לראשות התנועה שהתקיימו לפני כשלושה חודשים. בהודעת הפרישה שלו מן המירוץ, תקף שלום את נתניהו במילים חריפות, ואף השווה את מנהיגותו למשטר הבעת' בסוריה. שלום גם האשים לאחרונה את נתניהו באי הנהגת האופוזיציה כראוי, ואמר כי יו"ר הליכוד אינו עושה מספיק על מנת להפיל את ממשלת אולמרט.

 

בתום הפגישה אמר שלום ל-ynet: "הפגישה היתה טובה. החלטנו שאת כל הנושאים האישיים והמפלגתיים אנחנו נדחה לפגישה הבאה בינינו. דיברנו על הדרכים להביא לסיום כהונתה של הממשלה הנוכחית, ואמרתי שאנחנו צריכים להיות יותר אקטיביים". שלום הבהיר לנתניהו כי הוא רוצה לשלב עימו ידיים ולפעול יחד בתוך הליכוד.

 

נתניהו ושלום, שלא שוחחו שבעה חודשים, סיכמו בפגישה כי יעבדו יחד על ארבעה קמפיינים ציבורים: בנושא ירושלים, בנושא ועדת וינוגרד, בנושא השחיתות ובנושא התקציב. כמו כן, נקבע כי ינסו להשפיע על ראשי העבודה, ישראל ביתנו וש"ס - כדי שיפרקו את הקואליציה.

  

מאמצי התיווך בין שני האישים החלו בסמוך לחגים. אז פורסם ב-ynet לראשונה כי ריבלין וראש עיריית אריאל, רון נחמן, מנסים להביא לפגישת פיוס בין נתניהו ושלום. בעבר, טענו אנשיו של נתניהו כי פגישה אחת כבר בוטלה לנוכח התבטאויות של שלום שתקפו את התנהלותו של נתניהו כיו"ר אופוזיציה, התבטאויות שפורסמו ב-ynet. שלום הכחיש כי נקבעה פגישה ובוטלה בגלל דבריו, אולם אישר כי אכן מתקיימים מגעים לקיום פגישה.

 

כעת נותר לראות כמה זמן תחזיק הסולחה החדשה בין שלום לנתניהו, ומה יהיו תוצאותיה. בליכוד אומרים כי שלום מעוניין להיות שותף בהנהגת המפלגה, ואף ציינו כי לא מן הנמנע כי בסופו של דבר, הוא ישוריין במקום גבוה ברשימה הבאה לכנסת

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שלום ונתניהו בימים טובים יותר
צילום: איי פי
מומלצים