שתף קטע נבחר

ברק: צריכים להיות במקום בו יש סיכוי להסדר

בישיבת לשכת מפלגת העבודה אמר שר הביטחון: "נצטרך קור רוח כדי לעמוד על האינטרסים של ישראל". במקביל, הוא תקף את השר מופז שחתם על העצומה לפיטורי יולי תמיר ושלח עקיצה מרומזת לעמיר פרץ

מאנאפוליס ללשכת מפלגת העבודה. שר הביטחון ויושב ראש מפלגת העבודה, אהוד ברק, אמר הערב (יום ה') כי "ישראל חייבת להיות בכל מקום בו יש סיכוי להגיע להסדר או להתניע תהליך".

 

בישיבת לשכת המפלגה בתל אביב סיפר ברק על השתתפותו בוועידה: "שום ראש ממשלה אינו יכול להרשות לעצמו לא להיות במקום כזה ולפעול לפריצת דרך. המשא ומתן לא היה קל ולא היה פשוט. נצטרך קור רוח כדי לעמוד על האינטרסים של ישראל".

 

בפגישות עם האמריקנים עלו צרכי הביטחון של ישראל. יש הרבה נושאים על השולחן, ואני מוצא אותם קשובים. שוחחתי גם עם שר החוץ הרוסי. העמדה שלהם לא רחוקה מעמדת ארה''ב בכמה נושאים".

 

לגבי הנושאים הצפויים בעתיד, אמר ברק: "השנה הבאה תהיה עמוסה מאוד - בתחום המדיני, ובתחום הביטחוני, עם הכרעות קשות. תהיה שנה עמוסה פוליטית - התקציב, חוק ההסדרים. אם נהיה ערניים, דרוכים ונבין מה רוצה הציבור שלנו, נראה עצמנו בסוף השנה בצד המנצח".

 

שר הביטחון התייחס בדבריו גם לנושאים אחרים, בהם שביתת המורים. הוא מתח ביקורת על השר שאול מופז, שחתם על העצומה נגד שרת החינוך, יולי תמיר: ''הדבר בלתי ראוי. אנו מגנים זאת בשפה פשוטה וגלויה. אנחנו נותנים גיבוי מלא ליולי. הממשלה חייבת לדון על הדרך שבה היא מממשת את אחריותה".

 

ברק לא החמיץ את ההזדמנות לתקוף במרומז את יו"ר המפלגה הקודם, עמיר פרץ, שתקף את ברק לאחרונה. "אני מצפה מחברים לשלב ידיים כדי שננצח. ריבים פירקו מפלגות. מי שאין לו כוחות נפש לשלב ידיים, שיעשה טובה ולפחות לא יפריע. אנו מסוגלים לנצח גם בלי מי שלא יכול לשלב ידיים. לא נבחרתי להיות בורר בריבים בין חברים. מי שישלב ידיים, יבורך. אנו לא סופרים איפה כל אחד היה בבחירות קודמות. יש לי שיכחון מבורך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. להתניע את התהליך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים