שתף קטע נבחר

אורלב: "המשטרה פרשה שטיח אדום לאולמרט"

חברי כנסת רבים מיהרו להגיב על החלטת המשטרה שלא להמליץ על העמדה לדין של ראש הממשלה אולמרט בפרשת לאומי. ח"כ אלדד: "מערכת אכיפת החוק בישראל זקוקה לניקוי אורוות". ח"כ יואל חסון: כמו בפרשיות קודמות - ההר הוליד עכבר

במערכת הפוליטית מיהרו הערב (ה') להגיב על הודעת המשטרה, לפיה אין תשתית ראייתית להעמיד לדין את ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי.

 

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב, אמר כי המשטרה פעלה שלא כראוי בפרשה. "המשטרה

חטאה לתפקידה כשהחליטה לפרוס לראש הממשלה שטיח אדום עם נחיתתו מאנאפוליס". אורלב טען כי אין זה מתפקידה או מסמכותה של המשטרה להציג המלצות בסיום חקירה. "להיטות היתר שהפגינה המשטרה הוא יותר מתמוהה", אמר אורלב וקרא לפרקליט המדינה לגלות עצמאות ואי-תלות בהמלצות.

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) אמרה כי "ההודעה המכובסת שהוציאה המשטרה מסתירה את חילוקי הדעות הנוקבים בצוות החקירה ומתעלמת מהראיות ומהעדויות החד משמעיות שאספו חוקרים מסורים ומקצועיים". גם היא קראה לפרקליט המדינה המיועד משה לדור "לבחון את הראיות באופן משפטי אמיתי ובלא מורא".

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר כי הודעת המשטרה אינה מפתיעה: "רק לפני מספר חודשים הביע השר לביטחון פנים את דעתו שאין לחקור ראש ממשלה מכהן. קשה היה להאמין שיימצא אחד במשטרה שלא הבין את הרמז מה באמת רוצה האיש שאחראי על קידומם".

 

אלדד ציין כי במצב שכזה - קשה היה לצפות למיצוי הדין עם אולמרט. "מערכת אכיפת החוק בישראל זקוקה לניקוי אורוות יסודי", סיכם.

 

תומכי אולמרט: ההר הוליד עכבר

לאחר שנודע על החלטת צוות החקירה בפרשה, היו גם רבים שהתייצבו לימינו של אולמרט. יו"ר הכנסת וחברתו לסיעת "קדימה", דליה איציק, הביעה שמחה על החלטת המשטרה. "אנחנו ארץ אוכלת מנהיגיה, אנחנו עם שמשביע את מנהיגיו מרורים", אמרה איציק.

 

ח"כ יואל חסון (קדימה), הנחשב מקורב לראש הממשלה, בירך גם הוא על החלטת המשטרה: "כפי שקרה גם בפרשיות אחרות לגבי ראשי ממשלה בעבר, גם במקרה הזה ההר הוליד עכבר". הוא הביע תקווה ש"פרקליט המדינה יקבל החלטה מהירה על פי שיקול דעתו בעניין וכי גם בשאר הנושאים שעומדים על הפרק יסתיימו החקירות במהרה".

 

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר כי "החלטת המשטרה תאפשר לראש הממשלה אולמרט להמשיך בניהול המדינה תוך דאגה לבטחונה ולחוסנה של החברה בישראל". לדבריו, העם בישראל צריך לשמוח שראש הממשלה קרוב לוודאי שלא יועמד לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. שטיח אדום
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
יחימוביץ'. הודעה מכובסת
צילום: ניב קלדרון
אלדד. ניקוי אורוות
חסון. ההר והעכבר
צילום: אלי אלגרט
שנלר. צריך לשמוח
צילום: אלי אלגרט
מומלצים