שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הדיון בביה"ד נדחה; שביתת המורים תימשך
  בית הדין הארצי לעבודה דחה לבוקר את המשך הדיון בהוצאת צווי המניעה נגד המורים השובתים, למרות שהמדינה והמורים הגישו את גרסתם בנוגע לרפורמה המתוכננת במערכת החינוך. השביתה תיכנס הבוקר ליומה ה-48

  השביתה נמשכת: בית הדין הארצי לעבודה דחה לבוקר (יום ג') את הדיון בהוצאת צווי המניעה נגד המורים השובתים על רקע תשובת המורים להבהרות המדינה בנוגע לרפורמה המתוכננת במערכת החינוך. לפיכך תימשך גם היום שביתת ארגון המורים העל יסודי, והיא תיכנס ליומה ה-48.

   

  שלשום החליט בית הדין שלא להוציא בינתיים צווי מניעה לארגון המורים, והורה למדינה להגיש הבהרות הנוגעות לתוכנית לצמצום מספר התלמידים בכיתות, במסגרת הרפורמה המתוכננת. במקביל, היו אמורים המורים להגיש את תגובתם להבהרות המדינה, ואמש צריך היה בית הדין לשוב ולדון בבקשה להוציא את צווי המניעה נגד המורים השובתים. עם זאת, הדיון בנושא נדחה לשעה 10:00 בבוקר, ומשמעותה של הדחייה היא שהשביתה במערכת החינוך העל יסודי, הנחשבת לארוכה מאז תולדות המדינה, תימשך. 

   

  את הוצאת צווי המניעה ביקשו בשבוע שעבר שר האוצר, רוני בר-און, ושרת החינוך, יולי תמיר. במשרדיהם הסבירו כי אפסה התקווה להגיע לפשרה והבנות עם המורים השובתים, ולכן נאלצו לפנות לסעד בבית-הדין.

  יושב ראש ארגון המורים העל יסודי, רן ארז, הודיע כי ארגונו יכבד את הצווים אם יוצאו, אולם המורים הבהירו כי לא יסכימו לשוב ללמד גם בהוראת בית הדין.

   

  בית הדין התכנס אתמול לדיון בהוצאת הצווים לאחר שהשופטים קיבלו לידיהם משרי האוצר והחינוך את פרטי הרפורמה במערכת החינוך, שאושרה אתמול בישיבת הממשלה. בהחלטה נקבע כי במהלך שנת 2008 יוקצו 100 מיליון שקלים לבסיס תקציב משרד החינוך, על-מנת להוסיף שעות לימוד לבתי הספר. כמו הוחלט על הכנת תוכנית רב-שנתית לצמצום מספר התלמידים בכיתות, להוספת שעות לימוד למערכת החינוך ולפיצול כיתות.


  פורסם לראשונה 03/12/2007 22:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נשיא בית הדין, סטיב אדלר. הדיון נדחה
  צילום: גיל יוחנן
  מורים מפגינים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים