שתף קטע נבחר

ילמולי תובעת את דלק נדל"ן ואהובי; מבקשת לאכוף את ההסכם

החברה השוויצרית הודיעה כי תפתח בהליכים משפטיים במסגרתם תבקש לאכוף על דלק נדל"ן וחברת בלנהיים של יגאל אהובי את הסכם המכר לרכישת עשרות נכסיה המניבים ולקבל את מלוא התשלום - 12.3 מיליארד שקל

חברת ילמולי השוויצרית הודיעה כי היא פותחת בהליכים משפטיים נגד דלק נדל"ן של יצחק תשובה וחברת בלנהיים של יגאל אהובי על ביטול העסקה לרכישת עשרות נכסיה המניבים, ביטול העולה לטענתה לכדי הפרת החוזה בין הצדדים.

 

החברה הודיעה כי תבקש לאכוף את הסכם המכר ולקבל את מלוא התשלום - המגיע בשקלים ל-12.3 מיליארד שקל (3.4 מיליארד פרנק שוויצרי).

 

בכך לא מסתפקת ילמולי בסכום הערבון שהפקידו דלק נדל"ן ואהובי ואמור היה לפצות אותה במקרים כאלה - 5 מיליון פרנק שוויצרי.

 

כבר בסמוך לביטול העסקה הודיעה ילמולי כי בכוונתה לשקול נקיטה באמצעים משפטיים ובאמצעים אחרים. ההערכות דיברו אז על תביעה משפטית לפיצויים בגין הפרת החוזה הנטענת ולא בתביעה שתבקש את אכיפתו - הליך שיכול לארוך שנים במהלכם ערך הנכסים ישתנה והרלוונטיות של חיוב הצדדים בקיומה של העסקה יירד.  

 

בסוף חודש יולי דיווחו דלק נדל"ן ויגאל אהובי כי יבצעו את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר של ישראלים בחו"ל, במסגרתה היו אמורים לרכוש בחלקים שווים מחברת ילמולי השוויצרית 88 נכסים מניבים במרכזי הערים בשווייץ, ובכללם נכסים במקומות מרכזיים בציריך, ז'נבה ולוזאן. בנק ההשקעות מריל לינץ' היה אמור להעניק לעסקה 85% מהמימון בהלוואת נון-ריקורס.

 

העסקה נקלעה לקשיים לאחר שהרוכשים ביקשו לפתוח במשא ומתן מחודש בנוגע למחיר, בין היתר בשל התנאים השוררים בשווקי האשראי הבינלאומיים. לפי דיווחים שונים דרשו דלק נדל"ן ואהובי הנחה של 400 מיליון פרנק שווייצי. ילמולי השוויצרית הודיעה מיד כי לא תשקול שום חריגה מתנאי ההסכם המקוריים, אולם המשא ומתן בין הצדדים נמשך עד שלפני חודש הודיעו דלק נדל"ן ואהובי כי כדאיות העסקה פחתה לאור השינויים המאקרו-כלכליים ושינויים נוספים.

 

מדלק נדל"ן נמסר בתגובה: "נכון למועד זה, החברות הבנות הזרות, טרם קיבלו תביעה כלשהי. אם תתקבל, החברות יגיבו בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איליק רוז'נסקי מנכ"ל דלק נדל"ן
יגאל אהובי
מומלצים