שתף קטע נבחר

יוזמה בימין: בוחרים דגל והמנון למדינת איו"ש

בעקבות ועידת אנאפוליס והצעת ברק לחוק פינוי-פיצוי בגדה יוצאים בימין שתי יוזמות חדשות: האחת, בחירת המנון ודגל למדינה יהודית חדשה שתקום ביהודה ושומרון אם יהיה פינוי. השנייה, החתמת מתגייסים על התחייבות שלא לפנות יישובים. "עלינו להחליט אם ברצוננו להיות מובלים לשחיטה, או שנעמוד על נפשנו מול כוונות הממשלה", אומר אחד היוזמים, הרב וולפא

הדגל שלי הוא כחול ולבן? ב"מטה העולמי להצלת העם והארץ" עומדים לפתוח בקמפיין לבחירת דגל והמנון חדשים למדינה יהודית חדשה שתוקם ביהודה ושומרון, במקרה שישראל תיסוג מהגדה. היוזמה החדשה תפורסם בעלון "ארץ ישראל שלנו", שיופץ בשבת בבתי הכנסת, ולמציע הזוכה מובטח פרס כספי של כמה אלפי שקלים.   

 

במאמר תחת הכותרת "רעידת אדמה מתקרבת" כותב הרב שלום דב וולפא: "על רקע המהלכים האחרונים שמתרקמים בעקבות ועידת אנאפוליס, בה התחייבה ממשלת ישראל להקים מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים, ולאחר הצעת שר הביטחון להוביל חוק פינוי-פיצוי ביהודה ושומרון, תוהים רבים ושואלים 'מה עלינו לעשות כעת?'

 

"האם שוב נעמוד כצאן לטבח ונאפשר לממשלת הזדון להרוס את חייהם של רבבות משפחות בישראל, כפי שעשו לאחינו מגוש קטיף? האם ניכנע ל'ציר הרשע' שבירושלים ונסייע להפוך 120 אלף יהודים לפליטים בארצם, ומאות יישובים פורחים לעיי חורבות, האם ניתן יד לסיכון הקיום הפיזי של מיליוני יהודים?"


התחייבות אישית. "למנוע השתמטות אפורה"

 

בתשובה לשאלות שהעלה, הוא משיב: "התשובה היא פשוטה. ראשית עלינו לדעת כי 'היה תהיה', כלומר - להפנים את הלקחים מהגירוש האכזרי של גוש קטיף ולהפסיק לחיות באשליות... עלינו להחליט האם ברצוננו להיות מובלים לשחיטה רחמנא ליצלן, או שנקום ונעמוד על נפשנו מול כוונותיה של הממשלה. אין ספק שהפיתרון היחיד הוא להכריז מיד על הקמת אוטונומיה יהודית ביהודה ושומרון. הגיע הזמן לשקול ברצינות הקמת גוף חוקי שיאגד את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון כמדינה שבדרך".

 

התחייבות אישית: לא אפנה

במקביל, בימין עולה יוזמה נוספת - הפעם למול צה"ל. קבוצת רבנים, בהם גם יושב ראש ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, מעודדת צעירים לחתום על מסמך התחייבות אישי שיביאו לבקו"ם, בו נכתב כי יסרבו לבצע פקודה של פינוי יישובים ומאחזים. 

  

המארגנים טוענים כי מטרת המסמך היא גם למנוע "השתמטות אפורה". לדבריהם, ישנם בני נוער שלא מוכנים להתגייס על

רקע חשש שישתתפו בפינוי "ובאמצעות ההתחייבות האישית הזו, הם יוכלו להרגיש נוח יותר להתגייס".

 

על פי היוזמה, במסמך יופיע שמו של החייל, המספר האישי שלו והנוסח הבא: "אני מתחייב בזאת לשמור ולהגן על ביטחון המדינה ככל שאדרש ולבצע את כל המשימות הביטחוניות המוטלות עליי לפי ערכי צה"ל. מאידך, אתנגד בכל תוקף ואסרב לבצע פעולה בלתי חוקית של פינוי יישובים ומאחזים, או גירוש יהודים בכל מעגל שהוא". על פי היוזמה, את ההתחייבות האישית יבקש החייל לתייק בתיקו האישי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב וולפא. לא ניכנע לציר הרשע
צילום: חיים צח
הרב ליאור. להתגייס בשקט
צילום: חיים צח
מומלצים