שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בר-און: קשה לצאת מהמבוי הסתום עם המורים
  שר האוצר אמר כי לא היה מנוס מלהוציא את צווי המניעה למורים. הוא תקף את חברי ארגון המורים, שהתחילו את שביתתם לפני חודשיים: "בזבזנו הרבה זמן על מערכת של ספינים ופרסומים לא מדויקים. פנינו לבית הדין רק כשראינו שכלו כל הקיצין"

  "ביקשנו להוציא את צווי המניעה כשהיה ברור לנו שאין מנוס מלעשות זאת. לפי התחזית יהיה קשה לצאת מהמבוי הסתום במשבר בחינוך" - כך אמר הערב (יום ה') ל-ynet, שר האוצר רוני בר-און.  השר הוסיף כי בכל זאת הוא מאמין כי ניתן יהיה לפתור את המשבר בדרך של משא ומתן ושהוא נחוש לעשות זאת.

   

  השר בר-און, שהשתתף באסיפה הכללית של תעשייני היהלומים ברמת גן, אמר כי עמדתו שונה לזו של שרת החינוך, יולי תמיר, שאמרה כי ניתן יהיה להגיע לפתרון עם המורים בדרך של משא ומתן ללא צורך בצווי מניעה.

   

  שר האוצר שב ותקף את ארגון המורים בנאומו באסיפה הכללית. "בזבזנו הרבה זמן על מערכת של ספינים ופרסומים לא מדויקים ופנינו לבית הדין רק כשראינו שכלו כל הקיצין. רק כשראיתי שדבר לא הועיל, יצרתי תקדים והוריתי לפקידים להיכנס למתווה של יו"ר ההסתדרות עופר עיני, כי אני יכול לסמוך על האחריות שלו. הצווים הם החובה שלי כדי להחזיר את התלמידים לבית הספר בכל מחיר, כיוון שלממשלה יש את החובה לעשות זאת".

   

  הוא הוסיף כי משרד האוצר עשה את כל המאמצים כדי להגיע להסכם. "כמי שהיה עורך דין 30 שנה, אני יודע שהמדינה אינה עומדת במצב שווה מול המורים. אבל אני הנחתי את הפקידים לעשות הכול כדי להגיע להסכמה איתם. ואולם, לא נוכל בשביל המורים לפרוץ את הסכמי השכר במשק. דבר כזה עלול לגרום לגיהנום כלכלי. הממשלות בישראל שפכו הרבה כסף על החינוך. אני לא פדגוג, אבל אני רוצה איכות תמורת הכסף שאני מוכן להשקיע במורים".

   

  בתשובה לשאלת ynet האם הוא לא חושש ממצב שבו המורים לא יחזרו לעבודה אחרי החג, ענה השר בר-און: "אני לא מעלה על דעתי מצב שמורים ומחנכים בישראל לא יכבדו צו והחלטה שיפוטית של בית דין. זה יהיה מצער מאוד אם כך יקרה, ובנוסף, תהיה בעיה קשה מאוד לבסיס קיום מערכת היחסים של הממשלה והמורים".

   

  צווי המניעה נגד המורים ייכנסו לתקוף ב-13 בדצמבר, ביום בו אמורים התלמידים לחזור מחופשת החנוכה. המורים כבר איימו לפנות לבג"ץ נגד החלטת בית הדין הארצי לעבודה - אבל לאחר שהמשא ומתן עמם התחדש הם דחו את עתירתם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר בר-און. בזבזנו הרבה זמן
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים