שתף קטע נבחר

דניאל שרון ששב מלבנון עשוי לעמוד לדין בארץ

המשטרה העבירה לפרקליטות את התיק בעניינו של האזרח הישראלי, שנעצר בביירות במסגרת חקירת רצח. השבוע, עם שובו לישראל, נעצר בנתב"ג, נחקר והודה כי ביקר בארץ אויב - אך טען: לא ידעתי שזה אסור

דניאל שרון, האזרח הישראלי שנעצר בלבנון בספטמבר השנה בגין ביקור במדינת אויב, עשוי לעמוד בקרוב לדין. שרון נעצר במהלך חקירת רצח פלילי שאירע בביירות, לאחר שצילום של דרכון ישראלי שנמצא בזירה הוביל אליו את השוטרים.

 

הלבנונים שיחררו את שרון, והוא טס לארצות-הברית ולתאילנד. עם שובו לישראל ביום שלישי השבוע עצרה אותו המשטרה בנמל התעופה בן-גוריון, משום שהיה רשום כדרוש לחקירה במשטרת הגבולות.

 

חוקרי שב"כ תיחקרו את שרון על פשר מעשיו בלבנון, על מנת לבדוק אם בשהייתו שם פגע בביטחון המדינה. לאחר מכן הוא הועבר לידי חוקרי המשטרה, שניסו אף הם לברר מדוע הגיע לארץ הארזים.

 

בחקירתו הודה שרון כי ביקר במדינת אויב, אך טען שלא ידע כי חל איסור על כך. לטענתו, הוא הגיע ללבנון כדי לפגוש חבר. בתום חקירתו שוחרר שרון לביתו. המשטרה העבירה את התיק לפרקליטות, שתחליט אם יש מקום לכתב אישום.

 

שלושה שבועות לאחר שנעצר בביירות, השתחרר שרון. עם שיחרורו הוא סיפר ל-ynet על המעצר ועל החקירה במרתפי הצבא הלבנוני. בין השאר תיאר צ'אפחות שקיבל מאיש חיזבאללה ומפגש עם אסירים. הוא הבטיח אז שכף רגלו לא תדרוך שוב בלבנון: "לא אשוב לשם, וכך גם לא להרבה מדינות ערב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקור אצל חבר. שרון
צילום: עמיקם חורש
מומלצים