שתף קטע נבחר

בר-און עם קץ השביתה: "יום חג לחינוך ולאוצר"

אפילו רן ארז לא חוסך היום במילים חמות לשר האוצר, עמו התעמת קשות במהלך החודשיים האחרונים: "מודה לסבלנותו ולאורך הנשימה שלו, ולפעילות הרבה שגילתה שרת החינוך". תמיר: "יש כאן חבילה שמעולם לא עמדה על השולחן, והיא מאוד משמעותית". יוסי וסרמן: "ההסכם מאכזב, למה נדרשו 64 ימי שביתה?"

"זה יום חג לחינוך בישראל וגם לאוצר", סיכם בצהריים (יום ה') שר האוצר, רוני בר-און, את המשא-ומתן המפרך עם ראשי ארגון המורים העל-יסודיים, שהביא לקץ השביתה הארוכה בתולדות מערכת החינוך בישראל.

 

במשרד החינוך דיווחו במקביל על נוכחות מלאה או כמעט-מלאה, שנרשמה הבוקר בתיכונים ברחבי הארץ. לפי הנתונים שנאספו, המורים הגיעו בשיעור של מאה אחוזים; נוכחות התלמידים בכיתות עמדה על 90 עד 95 אחוזים, ועל 80 אחוז בלבד במחוז צפון.  

 

כל הדרך לכיתה:

 

בשיחה מאולתרת עם עיתונאים, בתום הדיונים המרתוניים במשרד האוצר בירושלים ולאחר החתימה הסופית על ההסכם, בירכה גם שרת החינוך יולי תמיר: "ההסכם הזה משלב גם את הכניסה לרפורמה, עם ביצוע שלב ראשון ותוספת שכר מיידית - וגם את ההבטחה לתוספת תקציב לצמצום מספר התלמידים בכיתות ותוספת שעות. יש כאן חבילה שמעולם לא עמדה על השולחן, והיא מאוד משמעותית. היא תוסיף לתקציב משרד החינוך בשנים הקרובות מיליארדי שקלים, ותרחיב באופן מאוד משמעותי את יכולתנו לתת חינוך טוב יותר במדינת ישראל".  


בכוחותיהם האחרונים: תמיר, בר-און וארז (צילום: עמוס אוזן)

 

מי שנשמע מרוצה לא פחות, הוא יו"ר הארגון, רן ארז. אחרי חודשיים של נאומים, הצהרות

 והפגנות, הוא אמר - כשהשרים המותשים לצדו: "השגנו את הרפורמה שאותה רצינו ואמרנו כל הזמן. זו רפורמה שמתאימה לחינוך העל-יסודי. לראשונה מאז קום המדינה השגנו דבר טוב לכל אחד ואחת במדינת ישראל: הפחתת מספר התלמידים בכיתות, החזר שעות לימוד שקוצצו מילדי ישראל, תוספת שכר משמעותית למורים, טיפול בהחזר ימי השביתה לתלמידים וקבלת השכר בחזרה למורים, שנעדרו מבית-הספר בזמן השביתה, ועוד סדרה ארוכה מאוד של תנאי שירות שאנחנו בכלל לא פרסמנו ברבים. אנחנו למעשה השגנו את כל המטרות שבגינן נאבקנו".

 

"ברור שבכל מאבק יש עליות ויש מורדות וצריך במאבק להיות נחוש, לדעת עד איפה אתה יכול למתוח את החבל, לבוא לקראת השיא - ואז לחתום", סיכם ארז. במיוחד ביקש להודות "לסבלנותו ולאורך הנשימה של שר האוצר, ולפעילות הרבה שגילתה שרת החינוך בימים האחרונים, שללא ליכוד הכוחות האלה - לא בטוח שהיינו מגיעים לאירוע הזה. לכן אני אסיר תודה, ובמיוחד למורים, אשר גיבו אותנו תוך תמיכה ועידוד".

 

לעומת המברכים, מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, דווקא הביע אכזבה מההסכם שהשיג עמיתו עם הממשלה. "אני מצר מאוד על כך שנדרשו 64 ימי סבל למורים ולתלמידים על מנת להשיג את מה שהושג", אמר ל-ynet. "ההסכם מאכזב, אלוהים עדי שאיני יודע מה הושג בו. את אותם הדברים היה אפשר להשיג גם בלי יום אחד של שביתה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן זליקוביץ'
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גמר חתימה טובה
צילום: עמוס אוזן
צילום: גיל יוחנן
מאוכזב: וסרמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים