שתף קטע נבחר

ח"כ רותם: לעצור את נפאע, פן יברח כמו בשארה

חברי הכנסת מהימין גינו את עמיתם מבל"ד שנחקר על ביקורו בסוריה בספטמבר ודרשו לזרז חקיקה שקובעת כי מי שביקר במדינת אויב לא יוכל להיבחר לכנסת. חברי הכנסת מהשמאל מתחו ביקורת על עמיתיהם מהימין ש"מתנהגים כאילו אנחנו במדינת היסטריה"

"אם החששות נגד ח"כ סעיד נפאע יבוססו כנכונים, כלקח מן העבר יש לעצור אותו, לפני שיברח כמו קודמו" - כך אמר אמש (יום ה') ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) בעקבות חקירתו של חבר הכנסת מבל"ד שאמר כי הוא נחקר בחשד למגע עם סוכן זר בביקורו בסוריה בספטמבר, כפי שנחשף ב-ynet.

 

לדברי רותם, "יש לאשר במהירות בכנסת את הצעת החוק הקובעת שמי שייסע לארץ אויב לא יוכל להיבחר לכנסת".

 

גם יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, סבור כי יש לזרז את הצעת החוק. לדבריו, "החשד הכבד שח"כ נפאע צעד במסלולו של בשארה ובגד במדינת ישראל הוא הוכחה נוספת לכל יפי הנפש כי אין מנוס מזירוז הליכי חקיקת הצעת החוק שיזמתי".

 

ח"כ אורלב הוסיף: "שוב הוכח כי ביקור ללא היתר במדינת אויב עלול לגרום לסיכון ממשי של מדינת ישראל ושל אזרחיה, ומהווה תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב נגד מדינת ישראל".

 

לעומת רותם, ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי - מפד”ל) דווקא ממליץ לנפאע ללכת בדרכו של בשארה. "התקבל הרושם שח"כ נאפע החליף את עזמי בשארה לא רק בתפקידיו בכנסת, אלא גם בתפקידיו אצל הסורים ושאר אויבי ישראל. אם כך הדבר - אני ממליץ לו לעשות כמעשי בשארה, לצאת לאחת ממדינות ערב ולהישאר שם", אמר.

 

ח"כ דב חנין (חד"ש) אמר בתגובה: "מבחינת הימין בישראל, חברי כנסת ערבים הם מורשעים עוד לפני שהתחילה החקירה בכלל. אצלם מורשע גם הציבור הערבי בישראל בכללותו. זה הדבר החמור. אני לא יודע להתייחס לפרטי הפרשה עצמה, אבל יש לי בהחלט דאגה קשה מהניצול הציני של העניין הזה כדי להסית נגד האוכלוסייה הערבית ולחזק את המגמות הגזעניות בחברה הישראלית".

 

ח"כ רן כהן (מרצ) התריע מהסתה ומעליהום על חברי הכנסת הערבים. "הימין מתנהג כאילו אנחנו במדינת היסטריה. יש לאפשר למערכת הביטחון לבדוק את הדברים, בתקווה שהוא לא פגע בביטחון המדינה".

 

לדברי כהן, "אם הוא פגע בביטחון המדינה הוא יצטרך לעמוד לדין כמו כל אזרח, לא יותר ולא פחות. ובכל מקרה אסור להתנהל בהיסטריה. העליהום של הימין מזכיר עליהום נגד היהודים במקומות חשוכים בעולם".


פורסם לראשונה 13/12/2007 23:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפאע. נחקר
רותם. "לעצור את נפאע"
כהן. "מדינת היסטריה"
צילום: חיים צח
מומלצים