שתף קטע נבחר

הסמים ב-ICQ: "הבאתי חומר עצבני מעורב בקוק"

עשרות נערים רכשו והפיצו סמים באמצעות תוכנת מסרים ברשת האינטרנט. המשטרה התירה לפרסום את פלטי המחשב באמצעותם סיכמו את תנאי הרכישה והפיצו את הסמים. מהחקירה התברר כי הנגע פשה בכל האוכלוסיות, ללא הבדלי מגזר או דת. מתברר כי רק בתשעה באב הם לקחו חופש

שומע אפשר לארגן למישהו ב-80?

לא

רק מ-100?

אני לא מתעסק עם פחות מ-100, אחי

סבבה

יש לך איזה קונה במאה?

וואלה אבל לא היון (היום) אחי

היום זה צום 9 באב אני עצמי לא מתעסק עם זה היום

 

האחראים להתכתבות זו, ולרבות אחרות ברשת האינטרנט, הם רובם בני נוער מאזור חיפה החשודים בשימוש, סחר וגידול סמים. על פי החשד, עשרות רבות של נערים השתמשו בתוכנת המסרים ICQ כדי לקיים משא ומתן ולקבוע מפגשים לצורך סחר בסמים.

 

המשטרה התירה אחר הצהריים (יום ב') לפרסם את פלטי המחשב של ההתכתבויות, שלרוב כמעט ולא הוזכרו בהן המילים המפורשות העוסקות בסמים.  

 

בית משפט השלום בחיפה האריך היום ב-48 שעות את מעצרו של שגיא שיוביץ, בן 27, החשוד באספקת הסם ואחראי לחלק מהתכתובות ב-ICQ. השופטת יעל פרדלסקי קבעה כי מחומר החקירה עולה חשד סביר למעורבותו במעשים המיוחסים לו. סניגורו, יועד לוי מהסניגוריה הציבורית, ציין בבית המשפט כי מרשו אדם חולה, שכלל אינו יכול להשתמש בסמים בשל מצבו הבריאותי.

 

במקביל להארכת מעצרו של החשוד, חוקרת המשטרה חשוד נוסף, חייל בן 19 העצור כרגע בידי המשטרה הצבאית בעוון נפקדות. במשטרה העריכו כי החקירה תימשך עוד שבועות ארוכים. "יש לנו כבר כרגע עוד 30-20 חבר'ה לחקור. כל אחד מהם מביא רשימה של עוד חשודים לחקור, וזה נמשך", אמר בצהריים גורם משטרתי.

 

פקד אבישי ג'ינו, מפקד יחידת הנוער במרחב חוף, שניהל את החקירה אמר כי ייחודה הוא בהיקפה: "מדובר בכמות גדולה של בני הנוער נחקרים, וכל אחד נותן לנו עוד שמות. כמעט כל בתי הספר בחיפה מעורבים, בלי שום הבדל בין מגזר או דת. יש אפילו בתי ספר דתיים. אף אחד לא חסין".

 

החוקרים גילו כי הנערים עשו שימוש הולך וגובר במחשבים האישיים ובתוכנת מסרים מיידיים כדי לרכוש את הסם. "כל העסקאות מסוכמות במחשב, רק הרכישה עצמה מתבצעת פיזית. מנהלים משא ומתן, קובעים כמות ומחיר, ואז באים לקנות את הסם בפועל. אחר כך מפיצים ברשת את הבשורה שיש חומר", תיאר פקד ג'ינו.  

 

מפקד מרחב חוף, תת ניצב רוני עטייה, שיבח את פעילות היחידה וחוליות הנוער בתחנות השונות. "אני מודאג מהמצב בו כמעט בכל בית ספר תיכון בתחום המרחב, ישנם בני נוער שהתנסו בשימוש בסמים" אמר. "מדובר לרוב בבני טובים ועל הוריהם להפשיל שרוולים ולהפנות את מלוא תשומת הלב להתנהלות ילדיהם בבית הספר ובבית, במיוחד בפיקוח על הגלישה וההתכתבות באתרי האינטרנט".

 

וכך נראית אחת ההתכתבויות עם החשוד שגיא שיוביץ:

שגיאאאאאאאא, אחי אתה פה?

כע, אחלה חומר

הבאתי לך חומר עצבני שמעורב עם קוקאין

מזתומרת, זה לא הגיוני

לא משנה בקיצור זה ממש חומר טוב

כן כן טוב עוד מעט אני גם יביא לך קונים

נו תתחיל להביא כבר יאאלה

 

(הציטוטים הובאו בצורתם המקורית)


פורסם לראשונה 17/12/2007 17:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מפלג סמים ימ"ר ת"א
היום אפשר לקנות הכל באינטרנט
צילום: מפלג סמים ימ"ר ת"א
מומלצים