שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  והשם הפופולרי ביותר לתינוק בבריטניה הוא...
  עזבו אתכם מג'ק, בילי או תומס. בשנה הבאה, יהפוך מוחמד לשם הנפוץ ביותר של תינוקות שנולדו באנגליה וויילס. השנה עקף את מוחמד שם אחד בלבד - ג'ק. עם זאת, בתעודות הלידה בבריטניה ישנן 14 דרכים שונות לכתוב מוחמד

  מהו השם הנפוץ ביותר הניתן לתינוקות בבריטניה? נהוג לחשוב כי השם יהיה בריטי טיפוסי כמו בילי, ג'ון ואולי אף פיליפ האנכרוניסטי-משהו. אך למרבה ההפתעה, בשנה הבאה יהפוך דווקא השם "מוחמד" לנפוץ ביותר בקרב תינוקות באנגליה ובוויילס. 

   

  בשנה הנוכחית העומדת להסתיים, הצליח מוחמד להתברג רק למקום השני, בעוד שהשם ג'ק החזיק במקום הראשון. ההפרש ביניהם זעום - 385 תינוקות בלבד. ואולם הבוקר (ה') דיווח העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" כי בשנה הבאה, צפוי מוחמד לעקוף את ג'ק - השם שזכה לעמוד בראש הרשימה ב-13 השנים האחרונות.

   

  הסיבה לכך שמוחמד ישאיר את ג'ק מאחור היא שיעור הילודה הגבוה בקרב המשפחות המוסלמיות בבריטניה. האוכלוסייה המוסלמית במדינה מהווה שלושה אחוזים מהאוכלוסייה הכללית בבריטניה – כ-1.5 מיליון בני אדם.

   

  מוחמד הוא השם הפופולארי ביותר גם ברחבי העולם. הוא מבטא את הקשר של האדם לנביא ולדת המוסלמית ולכן מוסלמים רבים בוחרים בשם זה.

   

  6,387 ילדים שנולדו בשנת 2007 בבריטניה קיבלו את השם מוחמד. ה"דיילי טלגרף" בדק ומצא שבשנה זו היו 14 צורות שונות בהן נכתב השם מוחמד בתעודת הלידה של התינוקות החדשים. בתעתיק הנפוץ ביותר - Mohammed – נקראו 3,009
  תינוקות חדשים. לעומתו, את השם ג'ק (Jack) – קיבלו 6,772 תינוקות. השם השלישי הנפוץ ביותר שניתן לתינוקות בשנת 2007 הוא תומס (Thomas).

   

  ואילו אצל התינוקות ממין נקבה, השם הפופולרי ביותר הוא גרייס (Grace). שמות נוספים פופולאריים הם אוליביה, רובי, איזבל וסופיה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים