שתף קטע נבחר

א.ב יהושע חוזר להודו

אחרי חודשים של עבודת תרגום מאומצת, 15 שנים אחרי שנכתב, ייצא לאור בהודו רב המכר "השיבה מהודו", מאת הסופר הישראלי א.ב יהושע

ספרו של אברהם ב. יהושע, "השיבה מהודו", עושה היסטוריה: 15 שנה אחרי שראה אור בשפה העברית, תורגם הספר לשפת המאראטי, השפה הרביעית בחשיבותה בהודו, אותה דוברים כ-90 מיליון איש ברחבי העולם. מלאכת התרגום למאראטי, הנחשבת לשפה הרשמית של מדינת מאהרשטרה ומקורותיה בסנסקריט, ארכה חודשים ארוכים. הספר יראה אור בסוף החודש בהוצאת "Rajhans" שמרכזה בבומביי.

 

"הפנייה של הוצאת הספרים היתה מרגשת ומפתיעה", אומר יהושע, "עצם כך שהספר עורר עניין בהודו עד כדי כך שהם מוכנים היו להשקיע בתרגומו אומר שלא תיארתי אותה באופן בלתי מחמיא. אני חושב שמה שמצא חן בעיניהם זה

 התיאור האחר של הודו דרך עיניים זרות, שבדרך כלל מדברות בעיקר על הודו דרך האשפתות".

 

ספרו של יהושע, שהפך לרומן הנמכר ביותר שלו, מספר על אהבה בלתי אפשרית ונפתח במסעם של רופא צעיר ובני זוג להודו במטרה להחזיר משם את בתם שחלתה בצהבת קשה. הספר שתורגם לאחרונה גם לשפה הרוסית, ייצא לאור בהוצאת "Text" בסנט פטרבורג שפרסמה לפני חודשים ספורים גם את "מולכו" של יהושע שזכה לביקורת משבחות.

 

בחודשים הקרובים עתידים לצאת לאור בעולם תרגומים נוספים לספריו של יהושע, ובהם "אש ידידותית" שייצא לאור בפברואר הקרוב בהוצאת "Calman-Levy" הצרפתית ובהוצאת "Einaudi" האיטלקית. במהלך השנה יצאו לאור מהדורות של הספר גם בגרמניה, אנגליה, ארה"ב ויוון. תרגום של הספר "מר מאני" לשפה הפולנית עתיד לראות אור באביב. קוראי העברית, מאידך, יוכלו ליהנות מאסופת מאמרים חדשה של יהושע שתראה אור ב"הוצאת הקיבוץ המאוחד" ותאגד מאסות ומאמרים ספרותיים לצד כאלה העוסקים בנושאים חברתיים ובזהות ובכללם המאמר בנושא האנטישמיות המודרנית.

 

כאילו בזה אין די, במאי הקרוב תחגוג האופרה "מסע אל תום האלף" (שהלחין יוסף ברדנשווילי לליברית מאת יהושע) את חגיגות הששים למדינת ישראל בבית האופרה של רומא. באירוע ישתתפו נשיא הרפובליקה האיטלקית וחברי הממשלה. את האופרה, המבוססת על רומן של יהושע שראה אור ב-1997, ביים עמרי ניצן והיא עלתה בבכורה על במת בית האופרה של תל אביב במאי 2005. במאי גם יחלו צילומי הסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש", בבימויו של ערן ריקליס.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א.ב יהושע. ההודים אהבו את הספר
צילום: שאול גולן
לאתר ההטבות
מומלצים