שתף קטע נבחר

סקרים יסייעו לרמון להכריע ב"פינוי-פיצוי"

בידיעת ראש הממשלה מגשש השר רמון אצל ראשי הסיעות, בניסיון לבדוק אם ניתן להעביר בכנסת את חוק פינוי-פיצוי. הוא בוחן סקרים, מחשב עלויות, ומעריך: כ-70 אלף מתנחלים יהיו מעוניינים להתפנות

המשנה לראש הממשלה, השר חיים רמון, בודק בימים האחרונים סקרים אשר מעריכים כמה ממתנחלי יהודה ושומרון יסכימו להתפנות, אם תציע הממשלה חוק פינוי-פיצוי לתושבים. בימים האחרונים מקדם השר רמון במרץ את ההצעה, ואף התבטא בפני פורום אמריקני ואמר כי "ישראל חייבת להכריז בעתיד הקרוב שתציע למתנחלים החיים ממזרח לגדר ההפרדה פיצויים תמורת עזיבת בתיהם". הוא אף העריך אז כי כ-70 אלף מתנחלים יאותו להתפנות.

 

כעת, בידיעתו של ראש הממשלה, בודק המשנה רמון היתכנות פוליטית להעברת חוק פינוי-פיצוי בכנסת. עיתון "הארץ" פרסם הבוקר (יום ו') על דבר הבדיקה ודיווח כי רמון פנה לראשי סיעות בכנסת כדי לבדוק אפשרות זו. לא ברור עדיין אם יושג רוב להצעת חוק שכזו.

 

בלשכתו של רמון הבהירו הבוקר שהנושא אכן נעשה תוך יידועו

 של ראש הממשלה אולמרט, אך לא ברשותו ובסמכותו. כלומר, הדבר נועד לאפשר נסיגה מהחוק, ונשמר באופן לא פורמלי בשלב הנוכחי. במהלך הבחינה, בודק רמון סקרים, אך גם חישובים של עלות החוק, כדי שניתן יהיה לתקצבו במידת הצורך.

 

חוק פינוי-פיצוי הועלה לראשונה במערכת הפוליטית על ידי אנשי תנועת "בית אחד" המקדמים את רעיון הפינוי. בדרג המדיני הועלה לראשונה על ידי אנשי שר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ. מאוחר יותר, כששב רמון לממשלה בתפקיד המשנה, הוא העלה את הנושא. בישיבת הממשלה לפני שבועיים הציע שר הביטחון אהוד ברק לבחון את הנושא מחדש. ראש הממשלה הודיע בישיבה זו שישקול את הנושא בהמשך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בודק. רמון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים