שתף קטע נבחר

ועדה אישרה תקציב הביטחון - 51 מיליארד שקל

הוועדה לתקציב הביטחון אישרה את התקציב הביטחוני לשנה הקרובה. יו"ר הוועדה צחי הנגבי: "האיומים הצפויים מתעצמים בקצב מהיר - ולעומתם, הגידול בתקציב הביטחון אינו זהה". ל-ynet נודע כי סגן שר הביטחון לשעבר, אפרים סנה, היה היחיד שהתנגד להצעת התקציב

תקציב הביטחון לשנת 2008 יעמוד על כ-51 מיליארד שקל - כך אישרה היום (ב') הועדה לתקציב הביטחון, בראשות יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת צחי הנגבי.

 

הדיון בוועדה מיוחדת זו, המשותפת לוועדת הכספים ולוועדת החוץ והביטחון, מתקיים על פי חוק נוכח העובדה שתקציב הביטחון המפורט - עקב רגישותו - אינו מונח על שולחן הכנסת וגם אינו נידון בוועדת הכספים של הכנסת. נוסף ל-51 מיליארד השקלים שאושרו, יופנו 200 מיליון שקל להוצאות חירום אזרחיות, ועוד 145 מיליון שקל למתאם הפעולות בשטחים.

 

ל-ynet נודע כי סגן שר הביטחון לשעבר, ח"כ אפרים סנה, היה היחיד שהצביע נגד התקציב. לדברי גורמים בוועדה, סנה נימק את הצבעתו בכך שלא מופנים מספיק משאבים לטיפול באיום הגרעין האיראני. דוברו סירב להגיב לדברים, אך סנה הודיע כי ייכנס מחר מסיבת עיתונאים מיוחדת, אם כי לא פירט במה תעסוק.

 

גם חבר הוועדה ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי- מפד"ל) אמר כי הוא מתנגד לתקציב במתכונתו הנוכחית. איתם נכח בדיון אך נאלץ לצאת טרם ההצבעה. "התקציב אינו נותן מענה אמיתי לאיום הגרעין האיראני, ולדעת גורמים במערכת הביטחון משאיר את מדינת ישראל בפני איומים אלו", אמר. "התקציב שאושר מאמץ בפועל את דו"ח המודיעין האמריקני הקובע כי אין סכנה גרעינית מצד איראן ומשאיר את אזרחי ישראל ללא הגנה".

 

יושב ראש הוועדה, ח"כ צחי הנגבי, אמר בתום הדיון: "התקציב שהוצג בפני הכנסת אינו מעניק מענה אופטימלי לצורכי הביטחון של מדינת ישראל. חסרים משאבים משמעותיים, הן לצורכי ההתעצמות של צה"ל והן למערכים שנושאים בנטל

הביטחון השוטף.

 

"האיומים הצפויים מצד איראן, סוריה, חיזבאללה, הטרור הפלסטיני והטרור העולמי מתעצמים בקצב מהיר - ולעומתם, הגידול בתקציב הביטחון אינו זהה בהיקפו. עם זאת, ההחלטה לאמץ תוכנית רב-שנתית, כהמלצת "דו"ח ברודט", משפרת את רמת הוודאות והיציבות בתקציב הביטחון. הוועדה התרשמה כי מערכת הביטחון הפנימה את לקחי מלחמת לבנון השנייה בכל הנוגע לסוגיות האימונים, הפיתוח וההצטיידות - ותקציב 2008 נותן לכך ביטוי מוחשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי. עדיין לא מענה אופטימלי
צילום: דודי ועקנין
סנה. התנגד
צילום: אריק חרמוני, משרד הבטחון
תקציבים נוספים לצה"ל
באדיבות אתר חיל האוויר
מומלצים