שתף קטע נבחר

מבקר המדינה יגיש דו"ח על בית המריבה בחברון

חברי הוועדה לביקורת המדינה ביקשו מהמבקר לבדוק את תהליך קבלת ההחלטות בסוגיית הבית, אליו נכנסו מאות תלמידי ישיבה וצעירים יהודים. "בדיקת המבקר יכולה לטהר את האווירה ולנקות את החשדות", אמר ח"כ אורלב

מבקר המדינה יבדוק את אופן קבלת ההחלטות באשר ל"בית המריבה" בחברון - כך החליטה היום (ד') הוועדה לביקורת המדינה בכנסת.

 

בישיבה מיוחדת שהתקיימה בנושא, החליטה הוועדה להפעיל את סמכותה על פי חוק, ולפנות למבקר המדינה כדי שזה יכין דו"ח מיוחד בנושא. חברי הוועדה ביקשו מהמבקר לבדוק את תהליך קבלת ההחלטות בסוגיית "בית המריבה".

  

יו"ר הועדה, ח"כ זבולון אורלב (האיחד הלאומי-מפד"ל) אמר: "מי שמתנגד לבדיקת המבקר, מעלה חשד שיש לו מה להסתיר. יש תחושה שמערכות שלטוניות מתכופפות ושוברות קודים ואתיקות ראויות כדי לקדם אג'נדה פוליטית שמאלנית. בדיקת המבקר יכולה לטהר את האווירה ולנקות את החשדות".

 

ח"כ אבשלום וילן (מרצ) התנגד בוועדה לפנייה למבקר המדינה. לאחר הישיבה, הוא שיגר מכתב לאורלב בדרישה לקבלת חוות דעת ממבקר המדינה בנושא "אי ביצוע דו"ח טליה ששון". לדברי וילן, "ועדת ביקורת המדינה הופך להיות כלי שרת של הימין. ירעדו כל אמות הסיפים כשכל הציבור יידע כי מליארדים, במקום ללכת לחינוך ורווחה, הלכו להתנחלויות, שעשקו את אזרחי מדינת ישראל מכספם".

 

מוקדם יותר השבוע הוחלט כי המינהל האזרחי לא יפנה את יושבי "בית המריבה" עד לדיון הבא בבג"ץ. בסוף השבוע הוציא בג"ץ צו ביניים האוסר על פינוי "בית המריבה", בעקבות עתירה שהגישו ועד היישוב היהודי בחברון וחברת "טל בניה והשקעות קרני שומרון". במקביל, פנה פרקליט הדיירים, עו"ד נדב העצני, אל ועדת הערר במינהל האזרחי ומתח ביקורת על התנהלות הפרקליטות, שנתנה הודעות סותרות בפני בג"ץ ובפני ועדת הערר והפרה התחייבות שנתנה בפני ועדת הערר.

 

הפרשה החלה במרס השנה, אז נכנסו מאות צעירים ותלמידי ישיבה לבית של פלסטיני, סמוך לכביש המקשר בין קריית ארבע למערת המכפלה, כחצי קילומטר מקריית ארבע. לטענת המתנחלים, יש בידיהם אישורי בעלות על הבית, אולם גם תושב פלסטיני מחברון טוען שהבית נמצא בבעלותו. מאז חילק להם המינהל האזרחי צווי פינוי בכמה הזדמנויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית המריבה בחברון
צילום: סאמח שאהין
יבדוק. לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים