שתף קטע נבחר

חשד: "חגג" על חשבון הלקוחות של סלקום

עובד קבלן משנה של "סלקום" נעצר בחשד שגנב פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות החברה, אותם העביר לחבורת צעירים שקנתה באמצעותם מוצרים בעשרות אלפי שקלים. תושיה של חברת מחשבים הביאה לתפיסתו

עובד קבלן משנה של חברת "סלקום" נעצר היום (ד') בחשד שגנב פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות החברה, והעביר אותם לקבוצת צעירים אשר רכשו מוצרים באמצעות הכרטיסים.

 

הפרשה נחשפה בעקבות עירנות של חברה המוכרת מחשבים ניידים. לחברה הגיע פנייה דרך האינטרנט מ"לקוח" שביקש לקנות שלושה מחשבים ניידים ולשלם עבורם בכרטיסי אשראי. חשד החברה התעורר לאחר שהתברר כי כרטיס האשראי שייך לאשה מבוגרת.

 

בחברת המחשבים חשדו שמדובר בניסיון להונאה והתלוננו במשטרה. בעקבות התלונה נפתחה חקירה במחלק הונאה שלוחת שרון של מחוז מרכז, בפיקודה של רב-פקד מאירה שחורי. החוקרים החליטו לעשות "תרגיל" למזמין המחשבים. הם הצטיידו בשלושה מחשבים ישנים ואחד החוקרים התחזה לשליח והגיע לעסק שבו עובד אחד החשודים.

 

המחשבים הישנים נמסרו כשהם ארוזים לחשוד ולאחר שחתם על אישור קבלת הסחורה הוא נעצר. בבדיקה התברר כי החשוד הוא נער בן 18 מנתניה, שאמור להתגייס בקרוב לצה"ל. בתחילה הכחיש החשוד את המיוחס לו, אך עד מהרה נשבר בחקירה וסיפר שקיבל את פרטי כרטיס האשראי מאדם בשם יהודה. בנוסף הוא מסר עוד שמות של אנשים אשר מעורבים בפרשה. מעצרו הוארך בשלושה ימים בבית משפט השלום בנתניה.

  

בעקבות חקירתו של הנער, הגיעה המשטרה מוחמד שבלי עויצאת, בן 24 מנתניה, המכונה "יהודה". על פי החשד יהודה, כסוכן מכירות אצל קבלן משנה של חברת "סלקום", קיבל במסגרת עבודתו פרטי כרטיסי אשראי מלקוחות. את הפרטים הוא העביר לנערים אשר ביצעו איתם רכישות. שבלי הובא לבית משפט השלום בנתניה שם הוארך מעצרו בשישה ימים. בחקירתו הוא מכחיש כי העביר מספרי כרטיסי אשראי.

 

במשטרה אומרים כי על פי החשד ביצעו החשודים עסקאות רבות בפרטים של כרטיסי אשראי, קנו כמויות גדולות של סיגריות וניסו לבצע קניות בחנויות שבתחנות דלק. במשטרה מעריכים כי החשודים רכשו מוצרים בשווי עשרות אלפי שקלים. במשטרה אומרים כי צפויים מעצרים של מעורבים נוספים בפרשה.

 

מחברת סלקום נמסר כי "החשוד במעשה זה אינו עובד סלקום ולא היה עובד סלקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
כרטיסי אשראי. ארכיון
צילום: אבי כהן
מומלצים