שתף קטע נבחר

סוף להשעייה: שולה זקן תוכל לשוב למשרד רה"מ

בעוד ארבעה ימים תסתיים תקופת השעייתה של ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, והיא תוכל לשוב לתפקיד אחר במשרדו של אהוד אולמרט. נציבות שירות המדינה החליטה בהמלצת הפרקליטות, שלא להאריך את השעייתה, שהחלה עם פרסום החשדות נגדה בפרשת רשות המסים

ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, שולה זקן, תוכל לשוב בעוד ארבעה ימים למשרד ראש הממשלה, כך פורסם הערב (יום ה') בחדשות ערוץ 2. זאת, לאחר שנציבות שירות המדינה החליטה לא להאריך את השעייתה בעקבות המלצות המשטרה נגדה בפרשת רשות המסים. במקביל, הודיעה הפרקליטות כי זקן תוכל לחזור למשרת אמון בלשכתו של אהוד אולמרט, אך לא תוכל לכהן כראש לשכתו.

 

מחוות הדעת שהעביר לאחרונה המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, לנציבות המדינה עולה כי מאחר וחלף זמן רב מאז פתיחת החקירה ומכיוון שמדובר בחקירה סבוכה ומורכבת - ניתן לאפשר לזקן לשוב לעבודתה. בימים הקרובים צפויים להיפגש זקן ועורך דינה מיכה פיטמן, עם נציב שירות המדינה שמואל הולנדר, על מנת לבחון באיזה תפקיד תוכל זקן לשמש.

חקירת המשטרה
אולמרט העיד בפרשת רשות המסים / אבי כהן וצבי לביא
החוקרים הגיעו לביתו של ראש הממשלה וגבו ממנו עדות במשך כארבע שעות. אולמרט נשאל על מינויו של ג'קי מצא ועל התנהלות ראש לשכתו, שולה זקן
לכתבה המלאה

 

"בכל פעם היינו מאריכים את ההשעייה של זקן בהתאם להסברים וחוות דעת של הפרקליטות. ההשעייה הנוכחית מסתיימת ב-31 בדצמבר. השבוע הגיעה אלינו המלצה ממשרד המשפטים לאפשר לזקן לחזור לתפקיד אחר בלשכת ראש הממשלה ההמלצה הזו מקובלת עלינו", אמרו ל-ynet בנציבות.

 

עם זאת, בנציבות לא ידעו לומר אם חזרתה של זקן, אשר התנדבה בחודשים האחרונים ברשת בתי התמחוי "מאיר פנים" של הפעיל החברתי דודי זילברשלג, למשרד ראש הממשלה תגרור פתיחת תקן מיוחד עבורה, או שהיא תמלא תפקיד שקיים במשרד במקום אדם אחר. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי אינם יודעים על אפשרות חזרתה של זקן.

 

גורמים המקורבים לחקירת פרשת רשות המסים אמרו כי בהחלטה על סיום השעייתה של זקן "אין בכדי להשליך על עתיד החקירה נגדה". עם זאת, קשה לראות כיצד היו מאשרים היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, ופרקליט המדינה ערן שנדר, את סיום ההשעייה אם היה בכוונתם להגיש נגדה כתב אישום תוך זמן קצר. יצויין כי הגורמים ציינו שחקירת פרשת רשות המסים מצוייה בשלביה הסופיים.

 

לפני כשבעה חודשים המליצה המשטרה לפרקליטות להעמיד לדין את זקן, את אחיה איש העסקים יורם קראשי, וכן את ראשי רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא ואיתן רוב וכן את קובי בן-גור. החמישה חשודים כי היו מעורבים במינוי מקורביהם ברשות ובתמורה קיבלו הקלות מס. בנוסף, הם חשודים במתן ובלקיחת שוחד, במרמה ובהפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

עו"ד פיטמן אמר ל-ynet כי "כאשר התפוצצה הפרשה לפני כשנה, טענתי כי זקן מעולם לא פעלה לקידום מינויים ברשות המסים ולא סייעה לאיש לטפל במינויים ברשות המיסים. היא לא ביקשה לעצמה דבר ולא קיבלה לעצמה דבר.

 

"כל אימת שהתבקשה לאפשר את קידום החקירה, הסכימה זקן להאריך את השעייתה על מנת שתוכל האמת להתברר בסופו של דבר. עצם ההחלטה היום לאפשר לה לשוב לעבודה עדיין אינו מלמד בהכרח כיצד תסתיים הפרשה, אך אנו תקווה כי מדובר בצעד ראשון של הורדת התיק לממדיו האמיתיים וקבלת גרסתנו", אמר פיטמן.

 

ב-2 בינואר פשטו שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטו על ביתה של זקן ועל ביתם של החשודים הנוספים. לטענת המשטרה, אנשי עסקים פרטיים בעלי עניין בפעילות רשות המסים, הפעילו השפעתם לשם "קניית" מינויים של בעלי תפקידים שונים ברשות, כולל למשרות בכירות ברשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
זקן. ההשעייה מסתיימת
צילום: ניב קלדרון
מומלצים