שתף קטע נבחר

ח"כ שטרן מצטרף לשובתי הרעב

בשלושת הימים הקרובים (ורק בהם), חבר הכנסת שטרן לא יאכל מאום עם פעילי הימין באוהל המחאה מול משכן הכנסת. "אני נגד קמפ דייויד" , הוא מסביר

חבר הכנסת יורי שטרן הצטרף אמש (יום ב') לשביתת הרעב של פעילי הימין, באוהל המחאה שמול משכן הכנסת. הפעילים שובתים רעב מזה שבוע וחצי, במחאה על פסגת קמפ דייויד.
"אני נגד מדיניות הממשלה, גם אם בסיבוב הזה לא נגיע להסכם", אומר שטרן. "המשא ומתן הזה קובע נקודה נחותה לישראל שממנה יפתח משא ומתן מחודש בעתיד".
הבוקר בישיבת סיעה של האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, שהתקיימה באוהל שובתי הרעב, החליט שטרן לחבור לאזרחים המסגפים עצמם, כדי ליצור מודעות לעמדות הימין ביחס לקמפיין השמאל סביב ההסכם המתגבש. "אני מעוניין שבכנסת יזכרו שיש בחוץ אנשים מן הישוב שמקריבים עצמם כדי לעצור את ההתדרדרות", הוא מסביר. "זו מצידי ג'סטה. אני חושב שהשובתים צריכים תגבורת של אנשים נוספים וזה מגוחך לחפש את התגבורת כשאתה עצמך לא מצטרף אליהם".
ההדלפות המגיעות משולחן הדיונים בקמפ דייויד מדאיגות את אנשי הימין ובמיוחד הפירסומים על כך שיתאפשר איחוד משפחות פלשתיניות. "החלטה כזו עשויה לשנות את המאזן הדמוגרפי באיזור", מחדד שטרן.
למרות הנכונות לרעוב, שטרן הגביל עצמו לשלושת ימי הכנסת וביום חמישי יסיים את מפגן ההזדהות. "מעולם לא שבתתי רעב מעבר לזה", הוא מודה.

לפנייה לכתב/ת
אתר הכנסת
יורי שטרן. לא אוכל
אתר הכנסת
מומלצים