שתף קטע נבחר

מועצת קריית ארבע: הממשלה שותפה לרצח

ראשי המתנחלים מאשימים את ממשלת ישראל באחריות להתגברות הטרור. יו"ר מועצת יש"ע: "מאז שישראל החלה לשחרר מחבלים, התחדשו מעשי הרצח"

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, מפנה אצבע מאשימה לממשלה בעקבות הפיגוע שבו נרצחו שני חיילי צה"ל ליד חברון. בשיחה עם ynet, אמר דיין כי "ללא שום ספק מאז שממשלת ישראל החלה לשחרר מחבלים כמחווה לאבו מאזן, התחדשו מעשי הרצח כלפי יהודים. לכן ממשלת ישראל לא יכולה לרחוץ בניקיון כפיים. מדיניותה היא זו שגרמה להתגברות הטרור".

  

דיין הוסיף: "אנו דורשים מהממשלה לחדול מהדרך של שחרור מחבלים, לפזר מיד את ועדת השרים המיוחדת שהוקמה על מנת לדון בהגמשת הכללים של דם על הידיים ולחזור ולחזק את ביטחון אזרחי ישראל במקום הניסיון הפתטי לחזק את ראש הרשות הפלסטינית". 

 

מועצת קריית ארבע האשימה את הממשלה בשותפות לרצח: "מי שמשחרר מחבלים ונותן להם נשק, לא חייב ללחוץ על ההדק כדי להפוך לשותף". גם בוועד רבני יש"ע הגיב בזעם: "כל כוונה ותוכנית לוותר על חלקי ארץ ישראל מתפרשת כחולשה וכניעה ומובילה ישירות לרצח יהודים. האויב הערבי מבין רק כוח, עוצמה ונחישות. ממשלה יהודית צריכה לגרש מתוכה את אויביה וליישב במקומם יהודים".  

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר כי "הרצח בדרום הר חברון הוא התשובה הערבית לכניעה באנאפוליס ולתוכנית פינוי פיצוי של הממשלה. ככל שתתגבר הכניעה לטרור הפלסטיני, כך יישפך יותר דם יהודי. וכפי שהזהרנו, דמם של הנרצחים יהיה בראש חברי הממשלה, שמובילה לכניעה".

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר כי: "מתברר כי הטרור לא מתחשב בתהליכים המדיניים הוירטואליים של הממשלה. הפיגוע הוא עוד הוכחה שאבו מאזן לא שולט בשטח ואין שום טעם להגיע איתו להסדרים. התשובה העיקרית לטרור היא בראש ובראשונה לעקור אותו מן השורש בלי שום הנחות ופשרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים