שתף קטע נבחר

זהבה גלאון הכריזה מועמדות בסרט מצויר

עם הרבה מרצ - ולא מעט הומור עצמי - השיקה הח"כית את הקמפיין לראשות המפלגה. על ראש שמחתה: "סדר יום אזרחי חדש, שבבסיסו ערכים של זכויות אדם ואזרח וחירויות הפרט"

כזה עוד לא עשו: באמצעות סרטון הומוריסטי, שכותרתו "התנצלות פומבית", הציגה היום (א') ח"כ זהבה גלאון באופן רשמי את מועמדותה לראשות מפלגת מרצ.

 

בסרטון, שנשלח לחברי המפלגה, מסבירה דמותה המצוירת של גלאון מדוע היא לא מצטערת על כך שהיא "אומרת לציבור את מה שהוא צריך לשמוע, ולא את מה שהוא רוצה לשמוע" - כפרפראזה לדברים שהשמיע בשעתו דוד בן-גוריון.

 

במטה של גלאון מבטיחים כי גם המשך הקמפיין יהיה "מרגש, מפתיע וחדשני", ויסביר לחברי המפלגה ולכלל הציבור מדוע מרצ "חייבת לאתגר ולגרות, במקום להתחנף ולטשטש".  

 

עם קצת רצינות - מדוע גלאון רצה? "אם מרצ חפצת חיים", היא מסבירה, "היא חייבת להתעדכן ולהציג בפני הציבור הישראלי סדר יום אזרחי חדש, שבבסיסו ערכים של זכויות אדם ואזרח וחירויות הפרט".

 

"מרצ לא יכולה להתבשם בכך שרבות מעמדותיה אומצו כעבור זמן גם

 על-ידי מפלגות אחרות, ותפקידה להמשיך להוביל את החברה הישראלית למחוזות של דמוקרטיה ושוויון", טוענת גלאון. "אובדן הרוח והדרך במרצ החלישו אותה והביאו לנטישת מצביעים - חלקם למפלגות אחרות וחלקם סתם נשארו בבית ולא טרחו להצביע. אם אבחר, מרצ תשוב להיות מפלגה מבודלת באופן ברור מהאחרות, מובילה ולא נגררת, מפלגה אטרקטיבית לאלו שרוצים שמדינת ישראל תהיה מקום מוסרי יותר, צודק יותר ושוויוני יותר."

 

את פעילותה הציבורית והפרלמנטרית מרכזת גלאון בענייני זכויות הפרט והאדם. בין השאר, העלתה את היוזמה השנויה במחלוקת לשלוח לעונש מאסר את מי שביקר אצל יצאניות; פעלה לסיכול חוק "האח הגדול"; ועתרה לבג"ץ - וגם ניצחה - בדרישה לפרסם את הפרוטוקולים של ועדת וינוגרד. כן פעלה נגד ההסדר שנחתם בין הפרקליטות לנשיא הקודם, משה קצב, אותו דרשה להדיח כבר עם פרסום החשדות בעניינו. ביועץ המשפטי לממשלה הטיחה: "מזוז הפגין פחדנות מוסרית".

 

מול גלאון יתמודדו על ראשות מרצ חיים אורון, שזכה לתמיכתו של היו"ר היוצא יוסי ביילין, וכן רן כהן, שהפסיד לביילין בהתמודדות הקודמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצחה במקוריות: גלאון
צילום: חיים צח
מומלצים