שתף קטע נבחר

הכנסת קבעה: אחרי דו"ח וינוגרד - אולמרט יתייצב

50 ח"כים מימין ומשמאל - וגם חברי קואליציה - חתמו על הדרישה לקיים דיון מיוחד בהשתתפות ראש הממשלה. "הכנסת והמערכת הפוליטית צריכות לפעול נגד ניסיונו של אולמרט להמשיך ולחמוק מאחריותו", אומרים בליכוד

דו"ח וינוגרד עדיין לא פורסם - אבל בכנסת כבר מכינים את המתקפה על ראש הממשלה: כ-50 חברי כנסת חתמו על דרישה לקיים דיון מיוחד בממצאי דו"ח וינוגרד הסופי בהשתתפות ראש הממשלה, אהוד אולמרט. על פי חוק יסוד: הממשלה, די בדרישת 40 חברי כנסת כדי לקיים דיון במליאת הכנסת בהשתתפות ראש הממשלה.

 

את היוזמה הובילו יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ אופיר פינס (העבודה) ויו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ אביגדור יצחקי (קדימה).

 

"הכנסת והמערכת הפוליטית צריכות לפעול אקטיבית נגד ניסיונו של אהוד אולמרט להמשיך ולחמוק מאחריותו למחדלי המלחמה, בפרט לאחר הודעתו מהשבוע שעבר כי אין בכוונתו להתפטר ויהי מה", אמר סער.

 

בין החותמים גם מספר חברי קואליציה: יו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל, חברות הכנסת קולט אביטל ושלי יחימוביץ, וכן ח"כ דני יתום. מסיעת קדימה חתמה, מלבד ח"כ יצחקי, גם ח"כ מרינה סולודקין. גם ח"כ משה שרוני (גמלאים) וח"כ ישראל חסון (ישראל ביתנו) חתמו על העצומה.

 

"חתמתי כי אני חושב שחובתנו הציבורית היא לבקש תשובות פומביות למלחמת לבנון השנייה בכל הנוגע לנושאים שניתן לדבר עליהם ושעולים בדוח הוועדה", הסביר ח"כ חסון.

 

לאחר פרסום דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד, התקיים דיון דומה במליאת הכנסת. יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, אמר אז: "דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד חשף את האמת. הוא חשף ליקויים חמורים שאנו חייבים לתקן אותם מייד. בראש ובראשונה אנחנו חייבים לתקן את הליקוי המרכזי: היעדר מנהיגות". אגב, מי שספג לא מעט ביקורת באותו דיון היה שר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ, אשר נעדר מדיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. יזומן לדיון
צילום: גיל יוחנן
גלאון. יזמה את הבקשה
צילום: גיל יוחנן
סער. לפעול אקטיבית
צילום: עופר עמרם
מומלצים