שתף קטע נבחר

המבקר יבדוק מאמצי הממשלה לשחרור פולארד

הוועדה לביקורת המדינה ביקשה ממבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, לבדוק אם ממשלות ישראל עשו כל שביכולתן כדי להביא לשחרורו של המרגל הישראלי, שנתפס בארה"ב ב-1985

מבקר המדינה יבדוק את התנהלות ממשלות ישראל בכל הנוגע למאמצים לשחרורו המרגל ג'ונתן פולארד - כך החליטה היום (ב') הוועדה לביקורת המדינה שדנה בנושא. פולארד נעצר בארה"ב ב-1985 ומאז הוא יושב בכלא בגין עבירות ריגול לטובת ישראל.

 

לוועדה לביקורת המדינה סמכות חוקית לבקש ממבקר המדינה לערוך חוות דעת בנושאים שונים. יו"ר הוועדה, ח"כ זבולון אורלב, הסביר כי קיים את הדיון "בעקבות פניות שהגיעו במישרין ובעקיפין שביקשו לבדוק את פרשת פולארד".

 

אורלב הסביר כי מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, יבדוק האם בשנים האחרונות עשו ממשלות ישראל כל שביכולתן כדי להביא לשחרורו של פולארד. "אחרי 22 שנה שבהן סוכן ואזרח ישראלי נמק בכלא האמריקאי, ראוי לבדוק היכן נכשלנו ובאילו צעדים צריכה הממשלה לנקוט כדי להביא לשחרורו", אמר אורלב.

 

לינדנשטראוס ציין במהלך הדיון, כי פולארד שיגר אליו כמה מכתבים מבית הכלא וביקש ממנו לערוך ביקורת בנושא. מבקר המדינה הדגיש כי משרדו ייתן עדיפות לחוות הדעת עקב חשיבות הנושא.

 

בשנים הראשונות למאסרו של פולארד סירבה ממשלת ישראל לפעול באופן רשמי לשיחרורו. במהלך שנות התשעים השתנתה מדיניות זו בעיקר בשל מאבק ציבורי מתמשך שניהלו פולארד, בני משפחתו ואישי ציבור שונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ונתן פולארד. 22 שנים בכלא
צילום: איי פי
לינדנשטראוס. קיבל מכתבים מפולארד
צילום: יובל הראל
אורלב. "לבדוק אם נכשלנו"
צילום: ניב קלדרון
מומלצים