שתף קטע נבחר

בנק אוף אמריקה מקצץ בקרקרים וסבון ידיים לעובדים

הבנק, שרשם ירידה של 32% ברווח הנקי ברבעון השלישי, הודיע כי אינו יכול יותר לחלק הטבות בחינם לעובדים, הכוללות מרק וקרקרים, תה, שוקו וסבון ידיים במטבחים. עם זאת הבנק העניק למנכ"ל משכורת בסך 28 מיליון דולר

עוד ביטוי למשבר האשראי בארה"ב: בנק אוף אמריקה, שספג הפסדים כבדים במשבר המשכנתאות והאשראי, מקצץ בהטבות לעובדים, ביניהן מרק וקרקרים חינם לעובדים. כך דיווח השבוע העיתון "ניו יורק פוסט".

 

עם זאת, מציין ה"פוסט" כי הבנק, שהודיע לעובדיו כי אינו יכול להרשות לעצמו לחלק דברים בחינם לעובדים, היה מסוגל להרשות לעצמו להעניק למנכ"ל, קן לואיס, משכורת בסך 28 מיליון דולר.

 

הבנק השני בגודלו בארה"ב תלה במשרדים הודעות שאומרות כי אינו יכול לחלק יותר לעובדים הטבות בחינם. ההודעה פירטה את ההטבות שיקוצצו במטבחי העובדים, ביניהן מרק, קרקרים, תה בטעמים, שוקו חם נטול סוכר וסבון ידיים.

 

לדברי ה"פוסט", הבנק צפוי להותיר את הסבון בשירותים, מאחר וחוקי העירייה דורשים זאת, אך יוותר על הסבון בכיורים במטבחים. דובר הבנק אמר לעיתון כי "ימשיך להיות לנו הרבה סבון ב-2008".

 

המנכ"ל לואיס מנסה להתמודד עם נזקי המשברים, שהובילו לירידה של 32% ברווח הנקי של בנק אוף אמריקה ברבעון השלישי. באוקטובר הודיע הבנק על פיטורים של 3,000 עובדים ביחידת האשראי שלו.

 

בנובמבר הודיע בנק אוף אמריקה על מחיקה של 3 מיליארד דולר בעקבות חשיפה לשוק משכנתאות הסאב-פריים. הבנק כינה אז את ההפסדים "ניתנים לשליטה", אך הזהיר כי שוקי ההון צפוים להמשיך ולסבול מחוסר יציבות גם ב-2008.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקצצים במרק ובסבון לעובדים
צילום: איי פי
מומלצים