שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירת תוכנה: Launchy - פתיחה זריזה של יישומים

  Laucny הקטנה תסייע לכם לשלוט בקלות על הפעלה מהירה של אתרים ותוכנות במחשב, ולקצר את תהליך החיפוש ברשת

  עם הזמו המחשב הופך להיות מבולגן. שולחן העבודה מתמלא באייקונים של תוכנות שונות ולפעמים גם בקבצי ההתקנה שלהן. גם רשימת התוכנות בתפריט "התחל" בלתי נגמרת, כולל תוכנות שלא השתמשתם בהן מעולם. רשימת האתרים המועדפים צוברת עוד ועוד סימניות, שאולי תזדקקו להן יום אחד בקיצור, קשה

  למצוא את הידיים והרגליים.

   

  אם אתם בעלי חלונות ‭,XP‬ תוכנת הקוד הפתוח Launchy תסייע לכם להשתלט בחזרה על המחשב. חלון התוכנה מציג שורת כתובת בלבד כשתתחילו להקליד היא תנסה להשלים את ההקלדה ולנחש מה התכוונתם להפעיל, על סמך התוכנות המותקנות במחשב ורשימת האתרים המועדפים. אם תקלידו ‭,Y‬ למשל, התוכנה תציע מיד לפתוח את אתר ‭.YouTube‬ אם תמשיכו ותוסיפו גם ‭,N‬ התוכנה תציג אפשרות לגשת לאתר ‭.ynet‬ כאשר התוכנה מזהה כמה אפשרויות להשלמה ייפתח מתחת לשורת הטקסט תפריט שיציג את האפשרויות השונות, כמו זה שנפתח בשורת הכתובת בדפדפן.

   


   

  בדומה לתכונת החיפוש ב-Vista, התוכנה מאפשרת גם לפתוח תוכנות שונות במחשב באותו אופן - אם תתחילו להקליד EXPL היא תציע לפתוח את סייר החלונות (Windows Explorer), ואם תוסיפו לפניו ‭,INT‬ היא כבר תזהה שאתם מחפשים דווקא את הדפדפן Internet Explorer. אפשר גם להשתמש בשורת הכתובת של התוכנה כמחשבון - פשוט מקלידים בה את פעולת החישוב והתוצאה מוצגת מיד.

   

  Launchy מגיעה עם כמה חיפושים מובנים בתוכה. כדי לחפש בגוגל, למשל, יש להקליד באנגלית ‭,Google‬ ללחוץ על כפתור TAB במקלדת ולהכניס את מילת החיפוש. אפשר גם בעברית. באותה צורה תוכלו גם להפעיל מתוכה חיפוש ב-‭,YouTube ,IMDB‬ אמזון, וויקיפדיה, MSN ועוד.

   

  תוכלו גם לבדוק את מזג האוויר במקומות שונים: מקלידים ‭,Weather‬ לוחצים על כפתור TAB ומקלידים את היעד המבוקש. בהגדרות התוכנה ניתן לקבוע חיפושים מיוחדים נוספים במחשב או ברשת והוראות הפעלה לתוכנות שונות. באתר התוכנה תוכלו גם למצוא לה תוספים ועיצובים שונים.

   

  Launchy לא רק קלה להפעלה, אלא גם קלה במשקל ולא מאמצת את המחשב. את קלות ההפעלה מגלים רק אחרי כמה ניסיונות או לאחר דפדוף מהיר בטיפים באתר החברה ובקובץ ה-Readme, וחבל שכך: מתוכנה כל-כך ידידותית וקלילה היינו מצפים לכמה הסברים עם ההפעלה הראשונה, כמו מסך טיפים קטן שילווה את המשתמש, או בלוני טקסט שיפרטו מהן האפשרויות השונות שמתחבאות מאחורי חלון החיפוש שלה.

   

  החלון עצמו, אגב, נעלם מיד לאחר ההתקנה ללא הסבר כלשהו וקשה לאתר אותו. ברירת המחדל היא שהחלון לא יוצג כל הזמן על המסך אלא יחכה ברקע ורק לחיצה על כפתור ALT ו‭SPACE-‬ ביחד תחזיר אותו לקדמת המסך. אפשר לשנות את צירוף המקשים הזה בחלון ההגדרות וגם לקבוע כי החלון לא ייעלם ואף יוצג תמיד "מעל" כל תוכנה פתוחה אחרת.

   

  Launchy

  מחיר: חינם

  דרישות מערכת: חלונות XP

   

  להורדה

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים