שתף קטע נבחר

צה"ל הרג פעיל חמאס במרכז רצועת עזה

גורמי צבא מסרו כי חיילים ירו אל קבוצת חמושים שהתקרבה לגדר המערכת במרכז רצועת עזה. הפלסטינים מסרו כי מהירי נהרג פעיל חמאס ושלושה חמושים נוספים נפצעו

חיילי צה"ל הרגו אחר הצהריים (יום ג') פעיל חמאס ופצעו שלושה חמושים נוספים שהתקרבו לגדר המערכת במרכז רצועת עזה. כך מסרו גורמי צבא וגורמים פלסטינים. בצה"ל עושים מאמצים ניכרים למנוע מחוליות מחבלים להניח מטענים על הגדר או להתקרב אליה, כדי לשגר משם פצצות מרגמה אל היישובים הסמוכים.

 

חמש פצצות מרגמה נורו מוקדם יותר ממרכז רצועת עזה ונפלו בשטח פתוח סמוך למחסום סופה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.  

 

דו"ח חדש שפרסם אמש שירות הביטחון הכללי, קובע כי במהלך 2007, נורו יותר מ-1,200 רקטות לעבר ישראל, יותר מ-800 נחתו בשטח המדינה. שני אזרחים ישראלים נהרגו ויותר מ-300 נפגעו קל, בעיקר מחרדה.

 

בשב"כ מציינים כי מאז השתלטות חמאס על הרצועה חלה עליית מדרגה של הארגון בכל הקשור להתנהלותו כמסגרת צבאית מאורגנת. שירות הביטחון מוסר כי ניתן לייחס את השיפור לאימונים והכשרות שנעשו לעשרות פעילים שיצאו לאיראן. פעילי חמאס מוברחים לצד המצרי ומשם ממשיכים למקומות ההכשרה. בסיומהּ שבים הפעילים לשטח ביכולות משודרגות ומעבירים את הידע לתשתיות בשטח. 

 

במערכת הביטחון מציינים כי ארגוני הטרור ברצועה, ובעיקר חמאס, פועלים באופן מוגבר מאז ההתנתקות כדי להתחמש. שב"כ מציין כי חמאס הצליח לשפר השנה את הישגיו בתחום בניין הכוח עקב שליטתו בצדו הפלסטיני של ציר פילדלפי. מאז השתלטות חמאס ידוע על כ-80 טונה חומר נפץ שהוברחו לרצועה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים