שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון ה"מדיטק" יוצא בסדרת שיתופי פעולה

  העונה החדשה של תיאטרון ה"מדיטק" בחולון מציגה רפרטואר עשיר שמבוסס על סיפורת ילדים והפקות משותפות עם "החאן" הירושלמי, תיאטרון ארצי לנוער וסמינר הקיבוצים

  העונה החדשה של התיאטרון לצעירים ב"מדיטק" בחולון תתמקד בהצגות על פי קלאסיקות בינלאומיות לצד יצירות ספרותיות מקוריות. הרפרטואר שנחשף השבוע מציג שלל קופרודוקציות שייעשו בין היתר עם תיאטרון "החאן" הירושלמי והמחלקה לתיאטרון בסמינר הקיבוצים.

   

  רשימת ההפקות כוללת בין היתר עיבוד חדש ליצירתו של אריך קסטנר, "אמיל והבלשים", שכתב עידו ריקלין ויביים רפי ניב; עיבוד של אילנה לופט לספר המופת "המלך מתיא הראשון" מאת יאנוש קורצ'אק שיביים מנהלו האמנותי של ה"מדיטק", משה קפטן; עיבוד של גורן אגמון לרומן הספרותי הפופולארי "נשים קטנות" מאת לואיזה מיי אלקוט; "קרשינדו ואני", עיבוד של הבמאית חגית רכבי לרב המכר של דבורה עומר; "מכתבים לצופייה", עיבוד של קובי דורון לספרה רב המכר של אסתר שטריט וורצל בבימויה של איה שבא; "ציפור הנפש", עיבוד של אורן יעקבי לספרה של מיכל סנונית בבימויו של משה קפטן והפקת תיאטרון-מחול של מוריה זרחיה על פי ספר הילדים "לילה בלי ירח" של אתגר קרת ושירה גפן.  


  "לילה בלי ירח". יופק לתיאטרון-מחול של מוריה זרחיה

   

  במסגרת שיתופי הפעולה פתחה החודש את העונה החדשה ההפקה "מותק", המשותפת ל"מדיטק" ולבית הספר לאמנויות הבמה של מכללת סמינר הקיבוצים. בהמשך תעלה ההצגה "הקץ של העץ", משל פיוטי מוזיקאלי מאת יענקלה יעקבסון ובבימויו, בהפקה משותפת של תיאטרון "החאן" ל"מדיטק". רשימת ההפקות החדשות כוללת במקביל גם את העיבוד המחודש למונודרמה "לרקוד עם אבא", מאת איציק ויינגרטן ובבימויו של משה קפטן ולצדה ימשיכו לרוץ הצלחות מהעונות הקודמות ובכללן "אוזו ומוזו מכפר קאקארוזו", "סוד הגן הנעלם", "מפצח האגוזים", "עץ הדומים תפוס" ו"פרח לב הזהב".

   

  משה קפטן, שנכנס לתפקידו כמנהל אמנותי של תיאטרון ה"מדיטק" בפברואר השנה, אומר כי החיבור בין התיאטרון לעולם הספרים אך טבעי. "התיאטרון פועל במקביל לספרייה של ה'מדיטק', שאין כדוגמתה בארץ, ומכאן הבחירה ללכת אל קונספט שמחבר בין שתי הפעילויות", אומר קפטן, "החלטנו להשאיר את הרפרטואר הישן מאחור ולהיפרד לעת עתה מהפקות כמו 'שומבצל', 'שמריהו' או 'פרחים לשבת' שהצליחו מאד ורצו לאורך שנים, מתוך מגמה לבנות רפרטואר חדש לגמרי.

  בשביל ליצור מספר מספק של הפקות, נדרשו שיתופי פעולה עם תיאטרונים אחרים, מה גם שקופרודוקציות הן במקביל גם במה פורייה להעשרה הדדית".

   

  קפטן מכוון בדברים אלה בין היתר לשחקני תיאטרון ה"חאן" שישתתפו בהצגה "הקץ של העץ" מאת יענקלה יעקבסון ובבימויו. "היינו יכולים להפיק את ההצגה הזו לבד, אבל החיבור הזה בין הסטנדרט של ה'מדיטק', התפישה האמנותית של יעקבסון ואנשי 'החאן', ללא ספק יביא לבמה משהו אחר ברמה האמנותית", הוא אומר. את המחזאות הישראלית המקורית משאירים ב"מדיטק"' לעונת התיאטרון הבמה, אז מתוכננת השקתו של פסטיבל "כל העולם במה", למחזאים צעירים וותיקים. המחזות שייבחרו על ידי ועדת רפרטואר ישתתפו בפסטיבל קריאה, והמחזה הזוכה יופק על ידי צוות ה"מדיטק". 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אמיל והבלשים. קלאסיקה עולמית
  לאתר ההטבות
  מומלצים