שתף קטע נבחר

ח"כ אורון: להפסיק פעילות חב"ד בבסיסי צה"ל

מרצ ו"שלום עכשיו" לעזרת אולמרט: ח"כ חיים אורון דורש משר הביטחון להפסיק לאלתר את פעילות חב"ד בעקבות "ההסתה החמורה של פעילים בתנועה נגד ראש הממשלה". מזכ"ל שלום עכשיו: לחקור את הרב וולפא "שחצה קו אדום בהתבטאות נגד אישים פוליטיים". חב"ד בתגובה: דרכו של פלג וולפא - לא דרכנו

תגובות קשות במערכת הפוליטית על הכתבה שפורסמה אתמול (יום ד') לראשונה ב-ynet על הכינוס שערך "המטה העולמי להצלת העם והארץ" תחת הכותרת "אולמרט ובוש יביאו עלינו שואה". 

 

חבר הכנסת חיים אורון פנה הבוקר לשר הביטחון בדרישה להפסיק לאלתר את פעילות חב"ד בבסיסי צה"ל בעקבות "ההסתה החמורה" לדבריו, של פעילים בחב"ד נגד ראש הממשלה ושריה בכינוס של "המטה העולמי להצלת העם והארץ". לדבריו "יש למנוע את חשיפת של חיילי צה"ל לעמדותיהם המסוכנות של מנהיגי התנועה ופעיליה".

 


חב"דניקים ופעילי חב"ד בחברון (באדיבות: אתר חב"ד חברון)

  

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר פנה ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לפתוח בחקירה נגד הרב שלום וולפא בעקבות התבטאותו שעלולה לדבריו לעודד נקיטת פעולה אלימה נגד אישים פוליטיים. אופנהיימר אומר: "דבריו של הרב וולפא הם חציית קו אדום".

 

התפילה החדשה נגד אולמרט

"אולמרט ובוש מביאים עלינו שואה", כך נכתב בשלטים שנתלו אתמול בערב (יום ג') בכינוס שאירגן בתל-אביב "המטה העולמי להצלת העם והארץ". בכינוס יצאה אזהרה לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש בה נאמר כי "אם בוש ילחץ על ישראל, הוא יביא אסון עליו ועל ארה"ב כולה".  

 

קרוב ל-2,000 אנשי ימין וחסידי חב"ד הגיעו שלשום לכנס שנערך בתל אביב לקראת הגעתו של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש ובקריאה לש"ס לצאת מהקואליציה. בכינוס השתתפו בין היתר יושב ראש וועד רבני יש"ע והרב של קריית ארבע, הרב דב ליאור, יושב ראש המטה העולמי להצלת העם והארץ, הרב שלום דב וולפא, הרב מאיר פרוש, רבנים מש"ס, הרב יורם אברג'יל והרב מאיר מזוז וכן חבר הכנסת אריה אלדד.  

 

במהלך הטקס ביקש הרב שלום וולפא להעמיד את אולמרט לדין "על פי החוק של עשיית הדין בנאצים ועוזריהם".

 

לדבריו, המחבלים הפלסטינים הם הנאצים של דורנו שאימצו את התורה הנאצית להשמידנו, ומי שנוטל נשק לאותם מחבלים הם חלק מעוזרי הנאצים של דורנו. הרב גדליה אקסלרוד, אב בית דין בחיפה ומרבני חב"ד תקף את מועצת יש"ע ואת הרב אבינר. במהלך הכינוס חולקה תפילה, שעל-פי מארגני הכינוס יש לומר אותה בבית הכנסת והיא אמורה להחליף את התפילה לשלום המדינה וכותרתה "אבינו שבשמיים, צור ישראל וגואלו. בטל את ממשלת אולמרט". 

 

דובר חב"ד, הרב מנחם ברוד, ביקש להדגיש בשיחה עם ynet, כי "חב"ד כבר הביעה פעמים רבות את התנערותה המוחלטת מהשתלחויותיו שלוחות הרסן של הרב וולפא, שעומדות בניגוד מוחלט לדרכה של התנועה ולסגנונו של הרבי מליובאוויטש.

 

 

"וולפא והמטה שלו אינם שייכים לתנועת חב"ד, והיא אינה נושאת בשום אחריות לפעולותיהם. דרכה של חב"ד היא אהבת ישראל לכל יהודי. גם יהודי שאינו חי ופועל על פי התורה יש לאהבו, ובודאי שאין להעלות על הדעת ביטויים מזעזעים כמו אלה שנשמעו השבוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארז ארליכמן
ח"כ אורון
צילום: ארז ארליכמן
מומלצים