שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "גשם שחור" תציג בניו יורק

  ההפקה שעוסקת בפצצת האטום על הירושימה ונגסאקי תציג בפסטיבל "ישראל Non-Stop" שבמרכז הקהילה היהודית במנהטן

  ההצגה "גשם שחור", קופרודוקציה של אנסמבל תיאטרון הרצליה והתיאטרון העירוני חיפה, תציג בחודש פברואר הקרוב בפסטיבל "ישראל Non-Stop" במרכז הקהילה היהודית (JCC) במנהטן.

   

  "גשם שחור", שעלתה בבכורה במסגרת פסטיבל ישראל האחרון, מבוססת על חומרים ארכיונים היסטוריים שעיבד המשורר והמתרגם שמעון בוזגלו. המחזה יוצא מתוך תוצאותיה של הטלת פצצת האטום על הערים היפניות הירושימה ונגסאקי לשאלות אוניברסאליות על ייצור נשק המוני ומוסר. את ההצגה ביימה אופירה הניג ועל עיצוב החלל הייחודי שלה אמון עמית דרורי.

   

  "הניסיון להכיר ולהבין את הנסיבות שהובילו להחלטה להטיל את הפצצה והשלכתן על המציאות העכשווית בעולמנו, מצמררת", אומרת הניג, "יש משהו מאד חשוב בהצגת ההצגה הזו דווקא בארה"ב ויש משהו בעיקר מעודד ברצון של האמריקנים לפתוח את הדיון ואת הדינמיקה מעבר לדלתות הקהילה היהודית המצומצמת. נושא פיתוח כלי נשק להשמדה המונית רלבנטי לנו ולעולם כולו לא רק בהקשר האקטואלי אלא ברמת המוסר. באופן טבעי זה נושא מאד משמעותי, מסקרן ורגיש בארה"ב וחשוב לדבר עליו. מעודד שדווקא הקהיליה היהודית שלכאורה אמורה לעבוד בשירות המדינה, מזמינה הצגה שפותחת דיון אוניברסלי. אני מקווה שהמפגש הזה יוביל לדיון מעמיק על אמנות ביקורתית לא רק בתוך ישראל אלא בכלל".

   

  ההצגה, בכיכובם של יוסוף אבו ורדה, מיכל שטמבלר, סילביה דרורי, מוטי כץ, גיא מסיקה, סלווה נקארה ואורי רביץ, תציג בניו יורק שלוש פעמים ותלווה במפגשים בין השחקנים לקהל. אירועים נוספים שמתוכננים במסגרת הפסטיבל: מופע של שלום חנוך, אנסמבל בת שבע עם המופע "כמויות" מאת אוהד נהרין, המונודרמה "ממטבחו של שחקן" בביצוע מוטי כץ, הקרנה של הסרט "אביבה אהובתי" ומפגש פתוח לקהל עם הסופרת גלילה רון פדר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יוסף אבו ורדה. מתוך ההצגה
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים