שתף קטע נבחר

תוכנית בבריטניה: אינטרנט ומחשב חובה לכל ילד

הממשלה הבריטית מתכוונת להיעזר בחברות הטכנולוגיה הגדולות ולסבסד את חיבורי האינטרנט המהיר ומחירי החומרה על מנת לאפשר לכל הורה ותלמיד לגשת לאינטרנט ולסגור את הפער הדיגיטלי בין עשירים לעניים

הורים יחויבו לספק לילדיהם גישה לאינטרנט מהיר במסגרת תוכנית שיזמו מספר שרתים בבריטניה בשיתוף עם חברות טכנולוגיה מובילות. על פי דיווח ב"גארדיאן", שר החינוך הבריטי, ג'ים נייט, מנהל מגעים עם מיקרוסופט, BT, Sky, Virgin וחברות נוספות, על מנת להביא לסגירת הפער הדיגיטלי בין התלמידים העשירים לעניים. יותר ממיליון ילדים בבריטניה אינם נהנים מגישה למחשב בביתם.

 

היוזמה האחרונה היא חלק מתוכנית שאפתנית המיועדת לאפשר להורים לקבל כבר בשנה הבאה עדכונים שוטפים על מצבם של ילדיהם בבית הספר התיכון, כולל שיעורים, ציונים והתנהגות. התוכנית תורחב גם לבתי ספר יסודיים תוך שנתיים.

 

הממשלה הבריטית לוחצת על חברות הטכנולוגיה להוזיל את מחירי החומרה על מנת שיהיו זמינים לשישה מיליון תלמידים בקירוב. זאת, נוסף על אספקה חובה של אינטרנט מהיר לכל תלמיד באמצעות סבסוד ניכר.

 

הממשלה הבריטית רואה במחשבים ובאינטרנט כלי חינוך רבי עוצמה ומסתמכת על מחקרים הקובעים כי הגישה של חלק מהאוכלוסיה לטכנולוגיית המידע מרחיבה את פערי הידע בין עשירים לעניים. על פי נייט, ההורים גם צפויים למלא חלק פעיל בתוכנית. לדבריו, אין די בעצם הגישה לאינטרנט. באמצעות הדיווח המקוון, ההורים יוכלו ליהנות מתמונת מצב עדכנית על הישגי ילדיהם בבית הספר ולגלות מעורבות. 50 אחוזים מבתי האב בבריטניה מחוברים לאינטרנט מהיר.

 

ב-79.5% מבתי האב עם ילדים בישראל יש מחשב אישי, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, 64% ממשקי הבית שבהם יש ילדים גם מחוברים לאינטרנט. ומה מצב המיחשוב בכיתות? יחס של 29 תלמידים למחשב אחד בממוצע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
אינטרנט חובה
צילום: סי די בנק
מומלצים