שתף קטע נבחר

ההורים ניצחו: הפדופיל יממן טיפול נפשי לילדה

תושב הצפון הורשע בביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בילדה בת שש. לאחר שהורשע בפלילים, בני משפחתה הגישו נגדו תביעה אזרחית, ובהחלטה תקדימית קבע בית המשפט שלמרות שרק בגיל 16 ניתן יהיה לאמוד את מלוא הנזק שנגרם לילדהה - לעת עתה ישלם לה התוקף 75 אלף שקל למימון טיפול פסיכולוגי

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע לאחרונה בהחלטה תקדימית כי גבר, בן 45 מצפון הארץ, שהודה והורשע בביצוע מעשה סדום ומעשה מגונה בילדה בת 6, ישלם לה 75 אלף שקל כדי לאפשר לה להתחיל בטיפולים פסיכולוגיים - עוד לפני שהוכח בבית המשפט מלוא הנזק שנגרם לה.  

 

מדובר בפסק דין חלקי, שניתן לבקשת מרכז נגה לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו, המייצגים את המשפחה בתביעה אזרחית מול הפדופיל שכבר הורשע בפלילים. בית המשפט החליט על הפיצויים לבקשת מנכ"ל מרכז נגה, עו"ד דיקלה טוטיאן, כדי לאפשר את הטיפול בילדה שבשל מצבה הכלכלי של הוריה לא זכתה עד כה להיפגש עם מטפלים מקצועיים.

 

“המעשים בגינם הורשע הנאשם הינם קשים ביותר, והזוועה גדלה שבעתיים כאשר מדובר בבגיר בן 45 אשר ביצע את המעשים האמורים בילדה בת 6, רכה בשנים", קבעה השופטת דליה גנות. 

 

במרכז נגה אמרו כי ההחלטה מצביעה על שינוי בהתייחסות לנפגעי עבירות מין, ואת החשיבות הרבה שמייחס בית המשפט לנזק הנפשי הקשה שנגרם לקורבן.

 

ארבע שנות מאסר

התיק שנידון בבית המשפט מתייחס למקרה שאירע בשנת 2004, כשהילדה הגיעה למכולת שבבעלותו של הנאשם. בעל המכולת הוביל את הילדה למקום מסתור, הושיב אותה על שקי הסוכר וכרך סביב עיניה בד שחור. לאחר מכן ביצע בה מעשה סדום ומיד לאחר מכן מעשה מגונה. הוא הודה והורשע בכך בהליך פלילי, ונשלח לרצות עונש של 4 שנות מאסר.

 

במהלך הדיונים בהליך האזרחי נאלצו הורי הילדה להתמודד גם עם טענות קשות מצד עורך דינו של הנאשם, שטען כי מדובר בניסיון ללעשות הון על חשבון בעל המכולת. הפרקליט הוסיף וטען כי ההורים מזניחים את ילדיהם ויעשו שימוש בכסף למטרות אחרות. בית המשפט דחה את הטענות, כשהוא מסתמך על חוות דעת מומחה שמונה על ידו, לפיה לא ניתן יהיה לקבוע את נכותה הקבועה של הילדה - עד שתגיע לגיל 16. אי לכך יש צורך להגיע לפסק דין חלקי.

 

דודה של הילדה אמר ל-ynet: “מדובר במשפחה קשת יום עם תשעה ילדים. אביה של הילדה אינו עובד בשל בעיות פיזיות קשות מהן הוא סובל ובני המשפחה כבר השלימו עם גורלם המר, ועם העובדה שחטפו מכת חיים. הילדה שהותקפה אובחנה ונמצא שהיא זקוקה לטיפול דחוף, וכך גם הוריה שזקוקים להדרכה בטיפול בה - אבל דבר לא נעשה כי מדובר בטיפולים שעולים אלפי שקלים.

 

"לא צריך להיות מומחה גדול כדי לראות שהילדה הזו פגועה, ושהמצב שלה מחמיר. בנוסף לכל זה, המשפחה גרה בכפר קטן וכבודם בו נרמס. אני טיפלתי בהם ככל יכולתי, אבל גם היכולות שלי מוגבלות".

 

מאבק נוסף בדרך

עו"ד טוטיאן: “אמנם מדובר בהחלטה משפטית שראוי שיהיו רבות כמותה, והיא מלמדת על שינוי בהתייחסות למקרים קשים של התעללות מינית, אבל ישנה בעיה במצב שבו נאשמים עושים הכל כדי להבריח את נכסיהם. נראה שבהחלט יש מקום

נוסף לשינוי החוק בהליכים אזרחיים, כגון אישור הפעלת הוצאה לפועל וחילוט נכסים".

 

בני המשפחה אף מתכוננים למאבק נוסף המחכה להם: התוקף אמור להשתחרר מהכלא בתוך מספר חודשים, וצפוי לחזור לביתו - במרחק של 200 מטר מביתם. "במצב כזה בני המשפחה והילדה יהפכו להיות אסירים בביתם", אמר הדוד, "אני לא רוצה לחשוב מה יקרה לילדה הזו אם היא תראה אותו. גם כעת היא אינה מתקרבת לאף אחד, חושדת בכולם ולא נותנת אמון באף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
עו"ד טוטיאן. החלטה ראויה
צילום: צביקה טישלר
צילום: אופירה יוחנן ווילק
"הילדה תהיה אסירה בביתה". אילוסטרציה
צילום: אופירה יוחנן ווילק
מומלצים